Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért dülöngélek?

Miért dülöngélek?

Figyelt kérdés

Olvastam itt egy régi kérdést ugyan ezzel a problémával kapcsolatban. Itt olvashatjátok: http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__altalanos-kozerzet__..


A lényeg, hogy a kérdezővel kapcsolatban én nem tegnap óta észlelem ezt a mozgás kényszert, hanem már évek óta. Általában, ha leülök gépezni, elkezdem akaratlanul előre hátra hintáztatni a testem és szintúgy nem tűnik fel sokszor. Nem tudom nálam mitől lehet, de ami fontos, hogy már nagyon régóta ez van. Mindig csak akkor jelentkezik, ha egyedül vagyok. tehát ha valaki még velem van vagy társaságban vagyok, akkor nem dülöngélek. Csak mikor egyedül ülök az asztal előtt.

Hozzáteszem még, hogy kiskoromban is hintáztattam magam csak éppen letérdelve, s a lábaimra ülve, a kezemmel támaszkodva ringatóztam. Eleinte alvás előtt, aztán zenehallgatás, tv nézés közben is, majd később tanulás közben tettem ugyan ezt.

Mi ez és miért alakul ki ilyesmi?


Segítségeteket előre is köszönöm!



2015. jan. 7. 16:22
 1/2 anonim válasza:

Helo,

sajnos nekem is szóról szóra ugyanez a problémám..

és én se tudok ellenállni ennek, rosszabb mint egy függőség, anno volt osztálytársam is hintázott csak nem olyan sűrűn mint én, rájöttem hogy neki is lelkiproblémái voltak mivel elváltak a szülei( nekem is) meg voltak egyéb dolgok is

szóval annyit tudok ezesetben hogy lelki oka van

szerintem ezért alakult ki, ha tudsz privátba irni hogy mikre tippelsz talán nálad is kiderülhet de a megoldást nem tudom hogyan lehetne ezt véglegesen kezelni mivel én erről nem igazán szeretnék beszélni bárkinek is csak annak aki ugyanabban szenved

2015. júl. 28. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
(első) 19/L
2015. júl. 29. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!