Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Viszkető, hámló fejbőr. Mi...

Viszkető, hámló fejbőr. Mi lehet ez?

Figyelt kérdés

Kb egy hete nagyon elkezdett viszketni az egyik oldalon a fejbőröm, egy olyan 2 cm átmérőjű területen. Ez azóta el is kezdett hámlani, nagy darabokban. Minden reggelre van egy újabb réteg, amit akármennyire is vigyázok, vagy fésülés során, vagy egy óvatlan pillanatban lekaparok, ha figyelmetlenül odakapok a viszketéshez. Fogalmam sincs mi lehet ez. Ezen kívül egy két kisebb folton a fejen vannak még ilyen viszketések, de ott nem hámlik illetve a viszketés sem intenzív.

Nem tudom van-e hozzá köze, de pár napja az egyik kezemen megjelentek ilyen nagyon száraz foltok, amik időnként viszketnek. Hámlanak, gondolom a szárazság miatt. Kenegettem, nem használt. Ez a fajta viszketés sincs a közelében azzal amit a fejemen érzek. Illetve a szám körül is elkezdett hámlani, ami időnként jobb mert kezelgetem mézzel, hámlasztó kenőccsel, majd hidratálóval ( mert bevált ), de újra és újra előjön, szerencsére ez nem viszket. Kértem bőrgyógyászatra időpontot de több mint 3 hetet kell várnom, ezért teszem fel ide is a kérdést, hogy hátha volt már valaki hasonló helyzetben. Régebben ilyen hámló és száraz folt, mint a kezemen jelent már meg a könyököm hajlatában oldalt, de mindig elmúlt magától és különösebb problémát nem okozott.

Pikkelysömörnek már utána néztem, nem hinném, hogy az van!


2015. jan. 11. 22:19
 1/2 anonim ***** válasza:
Ekcéma :(
2015. jan. 11. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Pedig az pikkelysömör lesz!A fejeden legalábbis tuti.A kezeden pedig ekcéma!Keress fel egy bőrgyógyászt.Ja igen már kértél időpontot látom
2015. jan. 11. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!