Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Borotválkozás után mindig...

Borotválkozás után mindig kipattogok, mit tehetek ez ellen?

Figyelt kérdés

17 éves fiú vagyok, kb 1.5 éve borotválkozok és borotválkozás után 1-2 nappal mindig kipattogok, viszket és szúr, bevörösödik. Sokáig csak az arcomat kellett borotválnom és ott nem volt semmi baj, de már a torkomnál is kell és ott folyamatosan kipattog. Eddig 1 héten 1 borotválkozás elég volt és pont "begyógyult" mire újra borotváltam, de lassan már 2x kellene 1 héten és ez így nem mehet tovább. Mit tanácsoltok, mit tegyek ? Azt olvastam az sem mindegy mit használok, Gillette sensitive borotvahabot és gillette blue 2 eldobható borotvát. Ha nem használok arcszeszt akkor még csúnyábban kipattogok, ha igen akkor is de 1 fokkal jobb.


Előre is köszönöm !!

Előre is köszönöm !



2015. jan. 11. 23:22
 1/5 anonim válasza:
100%

Én is így voltam vele!

Ha egyszer használatos borotvát használsz, akkor tegyél le róla. Vegyél valami jófélét pár ezerért. Vagy vehetsz villanyborotvát, de azt inkább rövidebb szőrre ajánlom, mivel a hosszabbat fájdalmasan húzza(legalábbis az enyém). Arcszesz helyett használhatsz pl. Nivea arcbalzsamot.

2015. jan. 11. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
először jól tisztítsd le az arcod nem muszály hab , töröld szárazra az arcod majd tusfürdővel vagy folyékony szappannal kend be az arcod az jobban puhítja a szőrt ( tapasztaltam ) 3 pengés borotva már elég jó olyat használj vagy attól jobbat majd utána egy erősebb arcszeszt és ha lehet naponta kétszer moss alaposan arcot és ha nem is borotválkoztál legalább 1x arcmosás után arcszeszt, túl érzékeny még az arcod de lassan megszokja a bőröd és jó lesz.
2015. jan. 11. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat ! Használtam már Mach3-at is (3 pengés) de nem volt változás. Gondoltam kipróbálom a Nivea féle arcszeszt vagy balzsamot ? nem tudom pontosan, mindig reklámozzák a tv-ben hogy érzékeny bőrre van és hogy 0% alkohol. Köszönöm a tanácsokat ! Ha valaki tud még valamit az kérem írja le !
2015. jan. 11. 23:58
 4/5 anonim ***** válasza:
az jó amelyik csíp (arcszesz) fertőtlenít.
2015. jan. 12. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Lehet hogy én hülyevagyok, de :

-Nem használok borotvahabot, helyette körömvirágkrémmel bekenem az arcom, picit bevizezem és elég jól fog csúszni a borotva. + a körömvirágkrém utána segít helyrejönnie a bőrnek. Főleg azért így csinálom, mert akármilyen borotvahab/egyéb illatos cucc irritál, "allergiás" vagyok rá, bevörösödik, viszket stb..


A borotvát meg minden húzás után egy csak erre tartott fogkefével kitisztítom 1 húzással, mert ha tele lenne szőrrel, a pengék picit máshogy állnának, és bevágnának..

2015. jan. 12. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!