Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől lehettek ilyen tüneteim?...

Mitől lehettek ilyen tüneteim? Ugye ez nem vakbél? Ha nem, akkor mi?

Figyelt kérdés

Ma reggel felkelés után begörcsölt a hasam alul (kifejezetten a belek környéke), amely kisugárzott a végbelembe. Akkor is elég erős volt, de viszonylag hamar elmúlt, és be is vettem egy panadolt. Soha nem szokott fájni a hasam a menstruációs fájdalmon kívül, és ez most nem az volt. Eléggé meglepődtem. De mivel előző nap elég erős hasmenésem volt, gondoltam, hogy ez annak a következménye.

Azonban este későn, éjfél körül újra begörcsölt, és néhány perc alatt nagyon erős görcs alakult ki. Azonnal haza kellett mennem a helyről, ahol a barátaimmal voltam. Menni is alig bírtam. ATtól féltem, hogy mindjárt összeesek, elképzelésem sem volt, hogy mitől lehet ez az ijesztően erős és makacs fájdalom az alhasamban. Itthon bevettem egy panadolt újra, de lassan hatott, mivel tényleg extrém mértékű fájdalomról van szó, ráadásul éjszaka van. Az alatt a húsz perc alatt eszembe jutott, hogy ki kéne hívni a mentőket, de alig tudtam magamról, nem bírtam felállni, és reszkettem a fájdalomtól. Kb fél óra után elmúlt, és most egészen elviselhető. Most is feszül az alhasam, de csak mozgásra, tapintásra érzékeny.

El fogok menni hétfőn dokihoz, de addig is szeretném tudni, nem valami nagyobb bajom van-e, ami azonnal orvosi beavatkozást igényel. Nem szeretnék egy jó kis perforálódott vakbélt a nyakamba... Bár utána olvastam, és a vakbélgyulladás kicsit máshogy néz ki, de ki tudja.

A fájdalom nem lokalizálódik jobb oldalra, inkább középen van, és hátrafele sugárzik ki.


Ma csak akkor volt először székletem, mikor éjszaka begörcsölt a hasam, viszont teljesen normálisnak nézett ki. Nem ettem semmi különöset, a nap első felében tojásos dolgokat, majd egy bárányragu-levest, és végül egy sonkás szendvicset, islerrel. Megittam este egy sört, a második már a görcs "áldozata" lett, azt otthagytam.

Tegnap is tojást ettem.

Még annyit, hogy soha nem szokott szorulásom lenni, inkább az ellenkezője jellemző rám, könnyen meghajt alkohol, kávé, tej, tejszín, de akkor se fáj a hasam.

Ha valakinek van ötlete, vagy csak sejtése, kérem, írjon!

Köszi.


2010. febr. 7. 03:14
 1/8 anonim ***** válasza:

Hali!


Az alhasad melyik része fáj, melyik oldalon? Ha a fájó pontot megnyomod a fájdalom mennyire változik?

Lázas vagy? (Hány °C?)

Sápadt vagy és verejtékezel?

Hasad fekvéskor tapintásra feszes, vagy betapint6ó??


EE

2010. febr. 7. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

a vakbél tipikusan lassan előjövő fájdalommal jár.

gondolatban kösd össze a köldököd a jobb oldali csípőddel(csípőcsontit dudor elöl, biztos ki tudod tapinatni). ezt a vonalad osszad 3 részre és a csípőd felé eső és a középső harmad határon nyomd meg. akkor fáj? ha a másik oldalon, tehát baloldalon erősen nyomogatod a hasad és akkor is azon a ponton fáj, akkor valószínűleg vakbél.

aztán kemény a hasad vagy puha? ha kemény, az nem jó. láz? aztán feküdj le, emeld fel a jobb lábad, ha akkor is ott jobb oldlaon azon a ponton fáj, ez is a vakbél tünete.

orvosos is így vizsgálják, orvosis vagyok.

ha középen fáj az lehet vese, de hasnyálmirigy is sugározhat oda. középen alul pedig méh és petefészek. esetleg méhen kívüli terhesség szóba jöhet? ez annak a tünete is lehet. de lehet csak egy levonuló fertőzés is, az is tud fájni.

én azt mondom mindenképpen menj el orvoshoz!

2010. febr. 7. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat. előbb nem tudtam reagálni, mert persze pont most ment el a net otthon ... :S

a kérdésekre válaszolva:

a hasam alul, középen fáj, köldök alatt. mindkét oldalon éreztem, talán jobb oldalt kicsit jobban. de akárhol nyomtam meg,mindenütt fájt. valahogy feszült.

lázas azt hiszem nem voltam, próbáltam közben figyelni, de mivel nem tudtam felállni, nem tudtam megmérni... utána biztos nem volt lázam. nem tudom, hogy különösebben sápadt voltam-e, mivel én amúgy is sápadt vagyok, nagyon fehér bőröm van, és amúgy is van egy kis vashiányom. én úgy éreztem, hogy megviselten nézek ki. de ez simán a fájdalomtól is lehet szerintem.

nem tudom mi számít feszes hasnak :) most nézve nem kemény a hasam. de egyébként a fájdalmat még mindig érzem, ha megnyomkodom a hasam, de csak enyhén.


azt hiszem, ez gyorsan előjövő fájdalom volt, mindkét alkalommal, felkelés után, meg éjszaka is. hirtelen azon kaptam magam, hogy nem tudok rendesen ülni.


terhesség kizárva.


tényleg elképzelhető, hogy egy sima fertőzés ennyire be tud görcsölni? én tényleg nagyon megijedtem éjszaka, azon gondolkodtam, hogy ha nem múlik el 10-20 percen belül, akkor ki kell hívni a mentőket, mert a fájdalom olyan méreteket öltött, amit előtte nem is ismertem... nem tudtam felállni az ágyból, alig bírtam levegőt venni... ha már fájt NAGYON a fogatok, hát ez kb olyan volt, csak a hasamban, és nagyobb területen. néha még jobban belenyillalt, komoly mondom, mintha lenyeltem volna egy gombostűt tele tűkkel....

szerencsére ma még nem jött ki,de van nálam fájdalomcsillapító. ha holnap se jön ki, akkor elmenjek orvoshoz?

ma még nem volt székletem, de szerintem lesz. igyak teát? kávét már ittam, és nem lettem tőle rosszul. egy szendvicset is ettem.

2010. febr. 7. 15:10
 4/8 A kérdező kommentje:
még annyi, hogy a nőgyógyászati jellegű fájdalmaim (menstruációs görcs) egész máshol és máshogy szokott fájni. akkor is lehet petefészek/méh?
2010. febr. 7. 15:11
 5/8 A kérdező kommentje:
most jut eszembe, ez nem lehet ételmérgezés?
2010. febr. 7. 15:33
 6/8 anonim ***** válasza:

Hali ismét!


Nem tudom, ez bármi le7, ha főleg középen fáj...

De ha lázas vagy, verejtékezel, feszül a hasizmod, és főleg az előző hozzászóló által igen helyesen megjelölt McBurney ponton fáj erősen a hasad, azt nagy valószínűséggel csak jobb oldaladra dőlve felhúzott térdekkel tudnád csak elviselni, de ha ott még most nem fáj, akkor, ha ez vakbél (appendicitis acuta) akkor később jö7.


A nyilalló fájdalom sosem jelez jót! Távdokik meg nem vagyunk, éppen ezért ne kerüld ki a dokit, hanem TESSÉK ELMENNI, ha annyira fáj! A BAJT MEGELŐZNI KELL, NEM KEZELNI!!!


EE

2010. febr. 7. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
második vagyok. igen, egy fertőzés begörcsölhet ennyire, bár annak nem annyira nyilalló jellege van. természetesen lehet nőgyógyászati probléma. de valóban nagyon sokminden kisugározhat oda és mivel ettél és ittál és nem lettél rosszul én talán kevésbé mondanám, hogy gyomor-bélrendszeri probléma, de akár még az is lehet. vastagbél is sugározhat oda. szóval azt mondom menj el orvoshoz mindenképpen, ne várj vele. a fájdalomcsillapító csak elnyomja a bajt.
2010. febr. 7. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

leírom még egyszer: nem volt lázam, nem kemény a hasam. emelgettem a lábam, az se fájt.

nem kértem, hogy távdoki legyél, ha figyelmesen elolvastad a kérdést, ott elolvashatod az erre vonatkozó részt.


számomra az volt a furcsa, hogy hasmenésem tegnapelőtt volt, és ez a görcs pedig tegnap. ma nem volt, de azért ma is éreztem. apukám azt mondta, hogy neki is teljesen ilyen volt már korábban néhány alkalommal, és az mind valamilyen fertőzés volt.


az orvoshoz menéssel nem vártam, de hétvégén nincs rendelés, és mivel elmúlt a súlyos görcs, nem tartottam szükségesnek kihívni az ügyeletet.

2010. febr. 7. 20:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!