Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Székrekedés ellen segíthet ha...

Székrekedés ellen segíthet ha most meleg vizet iszok meleg teával? Vagy mi az ami jó?

Figyelt kérdés
Hashajtó meg szilva nincs.

2015. jan. 21. 16:12
 1/5 A kérdező kommentje:
Székrekedés, tea, tej, hashajtó, meleg
2015. jan. 21. 16:13
 2/5 anonim ***** válasza:

bármilyen gyümölcs jó.

vagy pl. zöldségturmixok.

igyál vizet, persze, az jó.

én gazpachot szoktam csinálni, ami után az egész család rohan a vécére :P

az egy nyers paradicsomleves nyers uborkával.

összeturmixolva, fűszerezve, hagymával.

de szerintem 2-3 banán is megteszi.

2015. jan. 21. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

a banán az kifejezetten hasfogó.

alma, citrusok, de legfőképp a szilva hozza meg a hatását, utóbbi bármelyik formájában. kaukázusi kefír, tejet nem javaslom, főleg nem hosszú távon.

alapvetően a rostban gazdag étrendre van szüksége a bélrendszernek az optimális működéshez. ez nem csak a gyümölcs és zöldségféléket takarja, hanem a gabonafélékre is vonatkozik. és persze megfelelő mennyiségű folyadékbevitelre (testsúlyból számolva 25 kg-onként 1 literre - tehát egy 60 kg-os embernél pl. 2 liter meg egy pohár elosztva a nap folyamán. ennél több viszont nem kell, mert az meg a vesédet dolgoztatja túl)

a mozgás szintén segíti a bélmozgást. saját tapasztalataim szerint a futás rendkívül hatásos (kb. 20 perc, közepes tempó)


Ezek közül, amit most ki tudsz próbálni, az a mozgás, folyadékbevitel. gyümölcs, esetleg tej. de még nyitva vannak a boltok, nem?

2015. jan. 21. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
a banánnak is szóljál, hogy hasfogó, mert szerintem nem tudja.
2015. jan. 21. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
a banan koztudottan hasfogo
2015. szept. 16. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!