Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Valós a fokhagyma baktériumölő...

Valós a fokhagyma baktériumölő hatása? és hogyan érdemes fogyasztani?

Figyelt kérdés
sok fokhagymás kérdés van itt nem tudom hogy feltették-e már ezt elnézést ha igen. arra lennék kíváncsi hogy a fokhagyma tényleg öli a baktériumokat a szervezetben tehát segít túltenni magunkat a megfázáson? másik dolog hogy hogy lehet ezt fogyasztani mert elrágtam egy gerezdet de valami borzalmas volt ez a szörnyű fokhagyma íz csípett, hogy szokták ezt fogyasztani a rendszeres fokhagymafogyasztók? lehet utánanézek a fokhagymakapszulának a helyi Rossmanban mintha úgy rémlene láttam régebben abból mintha az illatanyag ki lett volna vonva de addig is nem tudom hogy fogyasszam hogy ne forduljon föl tőle a gyomrom, pedig most igazán szükség lenne rá ha van ilyen hatása mert nagyon meg vagyok fázva. köszönöm
2010. febr. 8. 09:46
 1/6 anonim ***** válasza:
83%

Szia! Én rendszeres fokhagyma fogyasztó vagyok! Van két könyvem is a fokhagyma egészségre rendkívül jó hatásairól. Akkor fogyasztom, amikor csak másnap találkozok emberekkel, egyébként pedig egyik ismerősöm azt mondta, az, hogy valakin érződik a fokhagyma, nem ápolatlanságra utal, hanem magára a fokhagymára :-) Nagymamám 86 éves és rendszeresen fogyasztja, minden nap 3-4 gerezdet is.

Nekem nem fordul fel tőle a gyomrom, nagyon szeretem az ízét. Kenyérrel eszem, így nem csíp.

2010. febr. 8. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
83%

Igen,jól hat a bacik ellen.

Èn salátába,pici kockákra vágva teszem.

A petrezsejem zöld levelét is apróra vágom(kicsit semlegesíti a fokhagyma erösségét).

3 Papadicsom kockázva,sò,bors,egy evökanál oliva olaj.

Elég 1-2 gerezd hozzá.

Jó étvágyat!

2010. febr. 8. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
87%

Nagyon jó fertőtlenítő a fokhagyma, de azért ezt is csak módjával...

Nekem van 1 tuti receptem ami mindenre jó és nem az íze a lényeg, hanem, hogy üt, mint a hólapát:)


Összetörsz fokhagymát (amennyit szeretnél) és annyi mézzel csurgatod le, hogy szépen felvegye.

Én ha nem túl nagy a baj 1tk.-val, ha nagy a baj 1evőkanállal eszem belőle...közepesen szétrágom és már lent is van:)

2010. febr. 8. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mi is rendszeresen esszük a fokhagymát a baktériumölő hatása miatt. Az ételekbe belereszeljük, jó ízt ad. A mézes fokhagyma valóban nagyon segít és élvezhető ízű. /Fogfájást is enyhít vagy elmulaszt a fogra dörzsölve./
2010. febr. 8. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én is szoktam mézzel enni, ha meg vagyok fázva. Nem éppen finom, de kipucol rendesen. Apu a koleszterinjére eszi, mert csökkenti, és tisztítja az érfalakat is. Bár mi az ízét is imádjuk, mindenbe rakok szinte. Nálunk nincs olyan, hogy fokhagyma ne legyen otthon.
2010. febr. 8. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én nem adnék ki pénzt kapszulára, mert szerintem mindig a valódi a legjobb. / és jóval olcsóbb /
2010. febr. 8. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!