Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » BCG oltás, hőemelkedés 2...

BCG oltás, hőemelkedés 2 hónapos korban? Kislányomnak 2 hete hőemelkedése van. Akkor tájt kezdett az oltása is felpúposodni, begennyesedni, és azóta ki is fakadt. Az orvos szerint nem lehet hőemelkedése ettől.

Figyelt kérdés
De anno én és a családomban többen is rosszul reagáltak a bcg-re, nekem meg is kellett ismételni iskolás koromban. Mivel már 2 hete hőemelkedése van, végül adott vérvizsgálatra beutalót a doki. De ha a BCG-től van, akkor nem szívesen szurkáltatnám a 2 hónapos kislányomat feleslegesen...

2015. jan. 23. 11:55
 1/4 anonim ***** válasza:

Ezt senki se tudja neked megmondani. Hisz te is látod szerinted attól van, doki szerint nem attól.

Szerintem ha már ki is fakadt, akkor már a hőemelkedésnek is el kellene múlnia, ha attól volt.

Az én lányomnak hőemelkedése nem volt, de pár napig köhögött mielőtt kifakadt neki.

2015. jan. 23. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Még nem múlt el neki, folyamatosan gennyes, szóval ha attól van hőemelkedése, akkor nem csodálom, hogy nem múlt el neki. Volt valaki gyerekének még hőemelkedése miközben bedurrant a bcg-je? A védőnő azt mondta, hogyilyentől nem tud, de lehet, hogy a szülő észre sem vett ilyen kis hőemelkedést (37.1-37.3).
2015. jan. 24. 08:26
 3/4 anonim ***** válasza:

nálunk is volt hőemelkedés bcg oltás után, 2 hós korban.

normális, ha így reagál a szervezete

az is normális, hogy az oltás helye kicsit begyullad szuri után pár órával, ekkor simán csak picit borogatni kell. - sőt, elvileg ha még nem puklis, de piros, és borogatod, akkor még gyorsabban helyre jön.


viszont


az oltás miatti hőemelkedés NEM LEHET HOSSZABB 3 NAPNÁL. ha 3 napnál hosszabb ideje hőemis, akkor ott valami más betegség van. pl. vírus. pl. bakteriális fertőzés.

az orvosnak már a 4. napon el kellett volna titeket küldenie pl. a heim pál-ba, ahol fülészeten megvizsgálják, vizeletmintát vesznek (pisizacskót ragasztanak rá) nagyon indokolt esetben vért is vesznek.


na majd a vérvételből kiderül, így nehéz neked megmondani - még az orvos se tudja megmondani ugye - hogy mi az oka.


a bcg-t ismétlik még párszor. ha kiderül, hogy az egyik összetevőre allergiás, érzékeny, kaptok "oltási tervet" amivel ki tudják védeni az esetleges kockázatot.

szerintem ha érzékeny lenne, akkor súlyosabb tünetek - láz, fulladás ... stb. lenne.


szimpla vírus, csak pont egybe esett az oltással.


nekem is hőemis volt a gyerekem a bcg-től. sőt, mindegyik oltástól 15 hós koráig. ez a normális, végtére is kis kórokózokat (legyengített vírust) küldenek be a vérkeringésébe, az immunrendszendszer meg dolgozik. az egyik védelmi vonal pedig a hőemelkedés, a láz, ezt tudjuk.


nyugi, semmi komoly. de az orvosod azért lehetne alaposabb, 2 hós babánál 2 hétig tartó hőemi az nem ráérős dolog.

2015. jan. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

most olvasom a 37,1- 37,3 hőemelkedést....


légyszi olvass a babás témákban utána a normál testhőmérsékletnek.


náluk a 37,5 pont annyira hőemelkedés, mint nálad a 36,5. ez üzemi hőmérséklet, már bocs.


a gennyedzés az nem normális persze. de nem értem, milyen hülye orvosod van, hogy nem világosít fel, a babáknál a 37,5 nem hőemelkedés.


feltétlen keress másik orvost. a tiéd egy rakás... na mind1 is.

2015. jan. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!