Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egészség » Egyéb kérdések

A kérdés
daniszendey nevű felhasználó kérdése:

Lehet valami bajom, ha belekaptam az anyajegyembe?

13 éves lány vagyok, a nyakamon van több is, és egy picit nagyobbak a többinél (nem kell gigantikus méretre gondolni) és ma este viszketett a nyakam és véletlenül belekaptam, egy kicsit vérzett de nem sokat, megmutattam anyának, azt mondta, hogy nem baj..de már aludt és úgy keltettem fel, iylenkor szinte nem is emlékszik h mit mondd ezért kérdezem itt mert nagyon aggódok, hogy el kellene menni bőrgyógyászhoz?

Keress kérdéseket hasonló témákban: anya, anyajegy, bőr, bőrgyógyász, viszketés, orvos

2015. jan. 24. 22:56  Privát üzenet  

A válaszok
Nem, csak ha valami elváltozást látsz rajta gyógyulás után: megnő, vagy elszíneződik - de minden anyajegyre oda kell figyelni. Sajna előfordul, hogy az ember így jár, meg fog nyugodni, ne félj.

A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/7Időpont 2015. jan. 24. 23:02 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

köszönöm a választ, remélem nem lesz semmi baj :( csak a közepe vérzett egy nagyon kicsit, ott látszik rajta közelről, messzebbről nem látszik

# 2/7Időpont 2015. jan. 24. 23:08 Privát üzenet
Oké, ne aggódj miatta. Nekem volt már ennél sokkal durvább is, mégse lett semmi :)

# 3/7Időpont 2015. jan. 24. 23:14 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

én belekaptam már többször is, de még sosem vérzett..hát az biztos, hogy ma sem alszok, tegnap is éjfélkor aludtam el és 5-kor keltem, mert nem tudtam aludni...most meg az anyajegy miatt nem fogok tudni

# 4/7Időpont 2015. jan. 24. 23:18 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

ez amúgy, hogy fertőződhet el? vagy mitől függ?

# 5/7Időpont 2015. jan. 24. 23:23 Privát üzenet
Nem fertőződik el, a kezedtől ilyen picurka seb semmiképp. Ne aggódj már! Pici, felületi sérülés. Az anyajegyen érzékenyebb a bőr, ezért van, hogy vérzik egy pici belekapástól is. Lehet, hogy pár napig érzékeny lesz, de ez normális. Aludj nyugodtan. Ha nagyon idegesít a dolog, valamilyen alkohollal lefertőtlenítheted, tegyél vattára és kend be, de totál felesleges, csak azért írom, hogy ha ez kell a megnyugvásodhoz, akkor hajrá :)

# 6/7Időpont 2015. jan. 24. 23:37 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

köszönöm szépen! :)

# 7/7Időpont 2015. jan. 25. 07:19 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Belekaptam az egyik anyajegyembe, és egy kicsit vérzik. (? )
Tegnap délelőtt véletlenül a körmömmel belekaptam az anyajegyembe a hasamon és vérzett eléggé. Szerintetek lehet belőle komoly dolog?
Belekaptam az anyajegyembe és félek, hogy leesik. Mit csináljak?
Lehet bajom abból, hogy körömmel belekaptam az anyajegyembe?
Véletlenül belekaptam az anyajegyembe úgy pár miliméteres lehetet egy kicsit vérzet. Ettől lehet rákom?
SOS! Epilálás közben belekaptam az anyajegyembe. ?

Kérdések az Egészség rovatbólKérdések az Egyéb kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!