Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hajhullásra milyen megoldást...

Hajhullásra milyen megoldást tudtok? A vérképem tökéletes rosszfogam nincs, és nem gombás a fejbőröm. Kinek milyen ötlete van, ami hatásos lehet, nagyon érdekelne saját tapasztalatok, ha van. Köszi.

Figyelt kérdés
2010. febr. 8. 17:33
 1/7 anonim ***** válasza:

Egyes étrendkiegészítőktől is hullhat a haj, ha nem teljesen úgy fogadja a szervezeted, ahogy kellene, vagy teáktól. A rossz sampon is okozza (mármint a nem neked való).

Ha nem ilyen külső okok miatt hullik, hanem gyenge, vagy szezonális hullásban van, akkor a Bánfi sampon egész jó. Hajszeszt is használtam, lehet a kettőt együtt is, és nekem bevált.

Ja, meg egyébként a vágás is erőt ad neki, ha hosszú.

2010. febr. 8. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ez érdekes, mert nekem is nyár vége óta elkezdett hullani a hajam. Előtte soha sem hullott, illetve egyszer, amikor megfázott a fejbőröm. Nem lehet hogy neked is megfázott?

Ha nem ezen kívül okai:

-hosszú haj, nem bírják a hajhagymák (derékig ér, nagy súlya van)

- hajfestés?

-állítólag 7 évente kicserélődik a sejtjeink (nem ilyen ciklusban vagy)


Én mondjuk nem végeztem vérképet, de egész nyáron kegyetlen sok gyümölcsöt, zöldséget és egészségesen éltem. Rossz fogam nekem sincs, de viszont volt egy enyhe alhasi gyulladásom, amikor ezt gyógyíttattam, akkor kicsit megszűnt, de nem múlt el.


Aztán ősszel is mérsékelten hullott. Előtte szőkére festettem a hajamat, ezt is abbahagytam, és barnára váltottam. És levágattam vállig ér. Most már kevesebb hullik, jóval kevesebb. Egy héten 2-szer mosok hajat és akkor 15-30 szál haj hullik, fésülködéskor talán 10 hajszál.


Ha fested, hagyd abba kicsit

Ha hosszú vágass belőle.

De lehet hogy megfázott... vagy most ilyen ciklusban vagy?!


Ki tudja.

Örülnék, ha visszaírnál!

2010. febr. 8. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy? Nő vagy férfi? Okozhatja egyébként hormonváltozás is.
2010. febr. 8. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A Forcapil kapszula már többeknek segített. A férjemnek is. Szedni kell egy-két-három hónapig, mire elkezdi kifejteni a hatását, de tényleg hat. Hátránya, hogy nem olcsó.
2010. febr. 8. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A hajam barna, mindig rövid volt kb 6cm-es.A szülések után kezdett hullani nagyobb mértékben de ennek is sok éve már,mivel 46 éves vagyok.Szedtem a Revalid kapszulát 3 hónapos kúrát csináltam végig,ettől elkezdett gyorsabban nőni de nem lett sűrűbb.télen nem járok fejfedő nélkül,köszönöm a hozzászólásokat,és megfogom próbálni az ajánlott hajszeszt és a sampont,mert elvagyok keseredve.A további kipróbált ötleteket is megpróbálom-(ha lesznek)- ha nem használna a fennt emlitett módszer.Köszönöm.
2010. febr. 8. 18:51
 6/7 anonim ***** válasza:

17:52 vagyok: egy cipóben járunk, hasonló korúak is vagyunk. Ezért is kérdeztem nemedet, korodat. Ugyanis, ha semmi problémát nem talál az orvos, akkor a nőknél a 40 éves kor után sajnos előfordulhat hajhullás a hormon-háztartás átrendeződése miatt:(:(

Nekem a "Plantur 39" sampon és/vagy hajszesz a javaslatom, amit kifejezetten nekünk, 40-eseknek fejlesztettek ki!

2010. febr. 8. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Második válaszoló vagyok.

Nos anyum 50 éves, és tavaly neki is hullott 2 évig!!! Ő elhanyagolta, nem foglalkozott vele. Én nála arra gondoltam hogy azért mert vitaminhiánya van, dohányzik, illetve festi a haját. 2 évig rengeteg haja hullott ki, fele annyi van neki, mint nekem (régebben egyforma volt a hajvastagság). Hajfestéket is váltottunk, akkor egyhült, mostanában szed c-vitamint is.


Képzeld anyumnak egyszerre elmúlt a nagymértékű hajhullás!

Azóta alig hullik neki!


Nem lehetséges, hogy hormonális hatásra kezdett el hullni?

Mert ugye a nőknek 45-50 év körül elmúlik a menses, az ösztrogéntermelés csökken, és ez hajhulláshoz vezet!

Valószínű, hogy benne vagy ebben a korban.

Lehetséges, hogy kifog hullani sok hajad és ritkásabb lesz.

A nők is veszítenek korral a hajukból.

Anyum 51 éves, és majdnem a fele elment az utóbbi 5 évben.


Itt a neten olvass utána a menopauza előtti hajhullásról.

Bocsánat a tegeződésért!

2010. febr. 8. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!