Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogy nyeljem le a gyógyszert?

Hogy nyeljem le a gyógyszert?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy vannak ilyen kérdések, de igazából még nem találtam semmi hasznosat. Az lenne a problémám, hogy nem tudok gyógyszert egyben lenyelni, a legnagyobb amit eddig megettem az egy fél algopirin volt, de csak mert vonaton ültem és lázas lettem, amúgy azt is négyfelé vágom. A környezetemben mindenki ezzel piszkál, hogy miért nem tudom egybe lenyelni, nincs abba semmi, ha más le tudja, akkor én miért nem?.

Kérlek írjatok, nektek mi vált be! (a 'belerakom kajába és megeszem' nem vált be)



2015. jan. 27. 11:13
 1/5 A kérdező kommentje:
Fontos lenne, antibiotikumot kéne szednem, filmtabletta, úgyhogy nem lehetne szétvágni/törni.
2015. jan. 27. 11:16
 2/5 anonim ***** válasza:
11%
Célszerű természetes módszert keresni mert minden pirula méreg .
2015. jan. 27. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Vegyél lenyelést könnyítő zselét.


Amúgy nekem is nehezen megy, ilyenkor kikészítek almát, vagy valami kaját, amit utána gyorsan megeszek, mert mindig úgy érzem, hogy a torkomra ragadt a gyógyszer, úgy tudom bevenni, hogy mondogatom magamban, erre most szükségem van, le kell nyelnem. :-))))) Jó sok víz és esnni rá.

2015. jan. 27. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem az vált be, hogy üvegből ittam és úgy próbálkoztam. Akkor alapból könnyíti a lenyelést a szervezet.
2015. jan. 27. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez pszichés gátlás, mert egyébként ezek a nagy tabletták is jóval kisebbek, mint a nyelőcső lumene. Az algopirin és hasonlókat kifejezetten darabolt formában, azaz a lehető legkisebb részekre törve ajánlatos lenyelni.Sokat előbb vízben fel kell duzzasztani, pl. kalmopirin. Így ezek a hatóanyagok könnyebben feloldódnak a gyomorban a és a gyomorfalat sem károsítják.
2015. jan. 27. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!