Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Herpesz ellen sűrgősen?

Herpesz ellen sűrgősen?

Figyelt kérdés

Gyerekek, amilyen baszott nagy szerencsém van, ma reggel kijött a herpeszem, és holnap mennék bulizni este.

Már megszoktam de mégis felidegesít hogy hogy lehetek ilyen szerencsétlen állandóan

Valamit mondjatok már ami leviszi 1 nap alatt! tapasz? fokhagyma? fogkrém? aloevera?

Ne mondjátok hogy nem viszi le semmi 1 nap alatt mert megőrülök



2015. febr. 6. 07:51
 1/8 anonim ***** válasza:

ne őrülj meg de ha hamar elkezd kezelni kevésbé lesz csúnya sebes, de egy nap alatt nem múlik el. én volt hogy borsosmenta olajat kentem rá, az jól "megégette" egy nagyon pici seb maradt utána és alig látszódott. ami jó herpesin krém (nekem jobb volt mint az agyonreklámozott zovirax), citromfű olaj vagy tea. vannak ma már herpesz tapaszok amikkel állítólag "láthatatlanná" lehet tenni a herpeszt. mondjuk az áruk elég borsos.

Szedj B és C-vitamint is főleg B-t (millgamma) ha gyakran jön ki illetve epavir nevű táplálék kiegészítőt. De egy nap alatt... ha tényleg herpesz akkor...

2015. febr. 6. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
egy baratnomnek a zovirax, nekem a flucinar szokott segiteni... de holnapig nem fog elmulni semmitol. ne ragd, ne nyalazd emrt attol nagyobb lesz es sebesebb!!!
2015. febr. 6. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Epevir tablettát kellene azonnal bevenned, és tegyél rá jégkockát.
2015. febr. 6. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

a flucinart rá ne kend! lehet a 2#-nek lehet jó de kimondottan ellenjavallt (tehát tilos) - "bakteriális, vírusos, gombás eredetű bőrfertőzések esetén"

és mivel glükokortikoid kimondottan gyengíti az immunrendszert és a herpesz meg eleve attól is jön ki hogy már amúgy is legyengült!

2015. febr. 6. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Zovirax kenőcs.
2015. febr. 6. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
szia 4 es valaszolo, en a 2 eske vagyok, jo , hogy irod, akkor tobbet en se teszem ra... nekem annakidejen a haziorvosom irta fel v ajanlotta, de ezt nem tudtam... nekem ugyse segit semmi, csak az ha nem veszek rola tudomast es nem harapdalom, mert rettenetesen undorodom tole es faj... szulesem ota viszont alig van, ennek meg mar 5 eve... lehet osszefugg a ketto, elotte allandoan kijott havi szinten, es neha kijott a szamrol fuajjj...bocsanat a hosszas magyarazatert. :)
2015. febr. 6. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

szia 2-es 6-os! Hát sztem flucinart írni herpeszre műhiba! Pedig egyértelműen benne van a tájékoztatójába: "Ne alkalmazza a Flucinar kenőcsöt

ha vírusos bőrbetegsége, pl. bárányhimlője van," na mármost a hepest okozó vírus meg a bárányhimlőt okozó egy család (herpes zoster és varicella zoster)

sem ezt sem semmilyen más steroidos kenőcsöt nem szabad herpesre kenni. na de azért én is nagyon ügyes voltam egyszer! nem ismertem fel az övsömört (nehéz megnézni az ember saját hátát) és elocomot kentem rá, gondoltam a gyulladást egy kicsit húzza le :)

2015. febr. 6. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Rendben köszönöm a tanácsokat! Vettem egy tapaszt csilliárdokért, kipróbáljuk, ma már nagyobb mint tegnap pedig nem csináltam semmit.

Múltkor amikor kijött én is 'kiégettem' arcszeszes, forróvizes vattával, de akkora seb lett ott mint a fejem. Szóval inkább hagyom

Teszek még rá ezt azt, hátha estére le megy még picit

2015. febr. 7. 08:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!