Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Magas pajzsmirigy okozhat...

Magas pajzsmirigy okozhat átlagon felüli szőrösödést?

Figyelt kérdés

Az érték épp a felső határon van. Egyéb hormonvizsgálat nem mutatott kóros eltérést. Szőrös a hasam és a hátam, a lábam pedig olyan, mintha egy férfié lenne. Olvastam, hogy pajzsmirigy betegség okozhat szőrösödést, de arra már nem emlékszem, hogy a magas, avagy az alacsony. Arra is kíváncsi lennék, hogy ez lehet-e oka hajhullásnak.


14/L


2010. febr. 10. 20:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

a pajzsmirigy alul vagy túlműködések igen okozhatnak ilyesmit. DE rendszeres kontrollal, és gyógyszerrel karban lehet tartani, avagy rendbe is jön. Ez maga a pajzsmirigy szerkezeti állapotától is függ.

A szőrösödés túlsúlyból adódó pajzsmirigy rendellenes működés miatt is lehet. Ha az vagy, erre figyelj oda.

2010. febr. 10. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Szerencsére a túlsúlyostól igen messze állok. Olvastam, hogy pajzsmirigyesek gyakran túlsúlyosak, de ez a tünet rám nem vonatkozik. Apukámnak is magas volt a pajzsmirigy szintje, ahogy elkezdték gyógyszerezni, 6-7 kilót fogyott.

Köszönöm a választ!

2010. febr. 10. 20:20
 3/11 anonim ***** válasza:

oké. a lényeg az hogy rendszeresn járj el kontrollra. ( vérvétel, pajzsmirigy UH).

Amúgy kórházi dolgozó vagyok :Ö

2010. febr. 10. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Tervezem, hogy a közeljövőben újra meglátogatom az orvost. Sokat jártam nyáron, hajhullás miatt. Voltam endokrinológusnál is, ő azt mondta, igazából nem olyan magas, hogy zűröket kéne okoznia. A fantáziámat viszont még mindig izgatja. Valószínűnek tartom, hogy ez az oka a problémáimnak, mivel minden más stimmelt.
2010. febr. 10. 20:38
 5/11 anonim ***** válasza:
Stimmel csak én a petefészekre és a mellékvesékre fognám, és Tesztoszteron-zavarnak hivnám... A törpepálma tabletta pedig nem csak egy aranyos szócska, hanem igen hatásos gyógyszer is;)
2010. febr. 11. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Oké, ez jól hangzik. Olvastam, hogy egy másik kérdéshez is írtad. De mint említettem, a hormonvizsgálat semmi rendellenes eredménnyel nem szolgált, a tesztoszteronszintem is teljesen normális.
2010. febr. 11. 13:47
 7/11 anonim ***** válasza:
Igen láttam de a tesztoszteron szint hajlamos ingadozni. néha szélsöségesen is. ezért egy teszt nem lehet biztos válasz. sőt.... amugy a másik szőros is kérdezte hogy a az emlitett szer receptköteles-e. a válasz NEM. tehát probald ki nyugodtan;) ---kicsiricsi---
2010. febr. 11. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Kettőször is nézték.. :)
2010. febr. 12. 07:19
 9/11 anonim ***** válasza:
hmm pedig a tesztoszteron annyira szép diagnózis lett vola :( Viszont igaz az is, hogy a hirzutizmusban szenvedő nők nagy részénél nincs tesztoszteron megnövekedés, csupán fokozott enzim müködésuk miatt reagálnak igy a normális szintü férfi hormonra is. Ez azért rossz neked mert ha ez a helyzet akkor a hormonkezelés értelmetlen. Marad a helyi szörtelenités. ---kicsiricsi---
2010. febr. 12. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Igen, én is jobban örültem volna, ha hormonális eredetű a probléma. Azért a pajzsmirigy ügyet még nem zárom le. Egyébként a szőrzeten kívül semmi másban nem nyilvánul meg a "férfiasság". A hangom, az alkatom csajszis. Szerencsére... :)
2010. febr. 12. 13:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!