Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Állandóan félreut a szívem,...

Állandóan félreut a szívem, mitol van ez? Extraszisztolé?

Figyelt kérdés

Olvastam az extraszisztolérol, de arról azt írták hogy néha ut férle a szív. Nekem bizonyos idokozonkent, kb minden honapban elojon, hogy pár napig állandoan félreut a szivem. Konkrétan 1 perc alatt akár 20-30x is félreut, olyan érzés mintha megállna és utána nagyobbat utne. Van amikor meg hetekig nem érzek egy félreutést sem. Megmértem a vérnyomásom, 121/75 pulzus 83, magamhoz képest magas, 90/75 korul szokott mozogni, pulzusom is 65 korul szokott lenni de most ahogy elovettem a vérnyomásmérot rendesen bestresszeltem hogy mit fog mutatni. Régebben, 5 evvel ezelott voltam ilyen problémával dokinál, de akkor még nem voltak ilyen gyakoriak a félreutések, akkor naponta csak 5-10 ilyet éreztem. Akkori vizsgálaton minden rendben volt,volt ultrahangom, 24 oras EKGm... csak annyit mondott a doki h kicsit kisebb a szivem az átlagnál. Az EKGn sikerult elcsipni 1 darab félreutést, azt kulonosebben nem kommentálta a doktor.Elkuldott annyival, hogy sokat sportoljak és igyak, mert nálam ez psichés eredetu, nem szervi. Pajzdmirigy vizsgálaton is voltam, ott is minden jo volt, nem találtak semmit, papiron egészséges voltam. De amióta elkerultem foiskolara, ezek a félreutések szaporodtak, és már rendesen pánikban vagyok azokon a napokon amikor jonnek ezek a felreutések. Lehetséges hogy azóta valami baja lett a szivemnek? Normális ez hogy egy perc alatt ennyiszer félreut? Ugy érzem hogy ezektol a félreutésektol kimerulok, már lassan olyan szintre kerulok hogy csak a félreutéseket tudom figyelni és attol félek h megáll a szivem. Kérlek szépen adjatok valami tanácsot a dokin kivul ( mert oda keszulok)

24/N


2015. febr. 18. 20:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Szív ultrahang vizsgálat mutatja csak ki, ha van valami probléma például a billentyűkkel. Ragaszkodj ehhez a vizsgálathoz! Addig pedig szedjél Panangint, ez egy vitamin, ami segíti a szívizom munkáját. Magnéziumot és káliumot tartalmaz. Napi 3x1-et kell bevenni belőle, ez alatt nem hatásos.
2015. febr. 18. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ha az 5 évvel ezelotti ultrahangon minden rendben volt a szivemmel, lehetseges, hogy azóta alakult ki valami billentyuhiba vagy más? Koszonom a valaszodat, meg fogom probálni a Panangint
2015. febr. 18. 21:27
 3/4 bandrás úrfi válasza:

Szia! nekem is nagyon hasonló problémám van, ugyanígy időszakosan előjön pár napig, bár most majdnem 2 hete folyamatosan érzem, és nekem is van hogy percenként akár 20szor is csinálja, nagyon zavaró. Pár vizsgálatra elküldtek (kardiológia, labor, mellkas röntgen), egyelőre még csak háziorvosnál voltam most, pár éve kardiológus nem talált semmi rendellenest, meg pont nem voltak tünetek amikor vizsgált.

A háziorvos egy rövid ekg után annyit mondott hogy szerinte extraszisztolé, és hogy neki is van, magnéziumot kell szedni, bár nekem egyelőre nem nagyon használ, magneB6-ot szedek napi 4-5 szemet, egyelőre semmi javulás.

Neked van valami előrelépés az ügyben?

András, 28/F

2015. márc. 14. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nincs, még mindig ugyan ott tartok :( Orvoshoz nem mentem el, most kb egy honapja már nem éreztem egyetlen egy félreutést sem, de lassan jon a vizsgaidoszak, ugyhogy már ,,várom,, hogy mikor jon ujra elo
2015. márc. 30. 23:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!