Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hajmosás után megtörlöm a...

Hajmosás után megtörlöm a hajam és korpás. Valami betegség lehet?

Figyelt kérdés

Állandóan korpás a hajam, hajmosás után azonnal. Van, hogy véresre kaparom, annyira viszket.

Próbálkozok most különböző samponokkal, meg hanyagolom a hajszárítót.Ha naponta többször mosom, ha 2-3 naponta, esetleg hetente, akkor is ez a helyzet. Lehet, hogy pikkelysömör vagy ekcéma van kialakulóban?



2015. febr. 22. 18:06
 1/5 anonim válasza:
Szerintem menj el a fodrászodhoz (ha van) és kérdezd meg tőle miért van. Szoktad festeni?
2015. febr. 22. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Valószínűleg ekcéma, és a hajápoló szerben van valami, amit nem bír a bőröd. Ez megmagyarázná az erős viszketést is. Cseréld le a samponod valami gyógynövényesre, vagy a legjobb lenne valami speciálisan viszkető fejbőrre való, illat/vegyszermentes készítmény. Szerintem ez rendbehoz, ha nem, akkor bőrgyógyász, és allergiavizsgálat sem árt.
2015. febr. 22. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 gömbicica ***** válasza:

dobd ki a samponjaidat)

jól vizezd be a hajadat (nem tudom milyen hosszu) és hajhosszhoz mérten mondjuk 1dl meleg vizbe keverj el 1 pupos teáskanál szódabikarbónát, és azzal dörzsöld át a hajadat, fejbőrödet. mindezt egy lavór felett alegjobb, vagy a mosdókagylóból.öblögesd le a lavórbanelvő vizzel, majd nem tul meleg vizzel tusold le.

utána 2-3 dl inkább langyos vizbe önts 1-2 ek almaecetet,és azt masszirozd be a fejbőrödbe hajadba.

utána már ne öblitsd le, törölközővel jól nyomkodd kiavizet, és vagy hagyd megszáradni, vagy alacsony hőfokon nem tul közelről száritsd meg.


esetlege olvass bele.

64. oldaltól kezdődik a haj témaköre)


[link]

2015. febr. 22. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

menj el bőrgyógyászhoz először is! ha kizár minden betegséget, akkor lehet házi praktikákat meg hasonlókat próbálni


amúgy a hajszesz is segíthet, de csak akkor, ha sima korpád van, nem excéma vagy gombás fertőzés esetleg allergia

2015. febr. 22. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Az előttem szóló véleményét/jótáanácsát mindenképp' gondold át!

Én is intenzíven korpásodtam évekig, után egy rendkívül bölcs tanácsot fogadtam meg: ne cserélgessem a sampont. 12 éve nem vagyok korpás és csak egy sima Fructies-t használok.

2015. febr. 26. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!