Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Meszkalin-túladagolásban meg...

Meszkalin-túladagolásban meg lehet halni?

Figyelt kérdés

Igazából egy történetemhez szeretnék egy drogfüggő karaktert, ezért kicsit jobban utánanéztem a dolognak. A heroin-túladagolás tudom, hogy halálos, de a meszkalin is ilyen veszélyes?

Illetve a hallucináció mellett az öntudatlan állapot is egy mellékhatása?

Előre is köszönöm, ha valaki válaszol erre a szokatlan kérdésre.



2015. febr. 23. 12:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Minden szeből lehet többet bevenni a kelletténél. De szerintem, a meszkalinak nagyon magas lehet a halálos dózisa.
2015. febr. 24. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 cli_hlt ***** válasza:
100%

Így van, elvileg igen, gyakorlatilag nagyon nehéz. A meszkalin dózisa amúgy is magas, 2-400 mg, ami szemre is sok egy pszichoaktív szerből. Rendkívül butának és óvatlannak kell ahhoz lenni, hogy ennek valaki a tíz-százszorosát "véletlenül" bevegye, és baja legyen tőle.


A túladagolások többsége vagy szertévesztésből adódik (pl. meszkalin helyett 2C-B fogyaszása, aminél a dózis kb. tizede a meszkalinénak), vagy pedig anyagminőségi problémák miatti dózistévesztésből. Utóbbi tipikus injektáló heroin / amfetamin / metamfetamin probkléma: Az user hozzászokik a 10-20% hatóanyagtartalmú cukorhoz, aztán kap egy nagyon jó, 80%-os pakkot. Az intravénás alkalmazás miatt a szer nagyon gyorsan hat, mire rájön, hogy gáz van, már késő.

2015. febr. 24. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Egyébként nem érdemes oolyasmiről írni, amiről nincs személyes tapasztalatod, mivel könnyen hülyeségeket hordhatsz össze.
2015. febr. 24. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi.

Nem írni akarok, hanem képregényt szeretnék, és nyilván semmi tudás nélkül nem fogok neki. A másik az, hogy nem fogok részletesen belemenni, mert a történetem nem a drogok kielemzéséről szól - a sok közül egyetlen főszereplő függőségéről van szó, ami egy apró részlet. Pont azt akarom elkerülni, hogy hülyeséget csináljak, ezért ahelyett, hogy random bejelentsem, hogy meghalt a meszkalin miatt, inkább utánakérdeztem. Meg egyébként sem lesz publikus, és nyilván újra lesz készítve, amint fejlődök.

És még egyszer köszönöm.

2015. febr. 25. 18:48
 5/5 A kérdező kommentje:
Ja, és a személyes tapasztalatos dolog meg hülyeség. Még nem láttam írót, aki csak úgy tudott volna írni elmebetegekről, szociopatákról, betegre leszészegettekről, hogy ők is elmebetegek stb. lettek volna. Ha nincs egy elképzelésed a helyzetről (monjuk egy kis videó hozzásegít, nem kell tapasztalat ;) ), és nem tudod magad a saját karaktered helyébe képzelni, azt eleve buktad.
2015. febr. 25. 18:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!