Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 60°os gerincferdülésem (scolio...

60°os gerincferdülésem (scoliosis) van, a Pécsi professzor kimondta, műtétem lesz. Hogyan dolgozzam fel?

Figyelt kérdés
Még elküldött CTre meg MRi-re aztán kitűzi a műtéti időpontot...rettegek..elmondta hogy mivel a gerincet műti, előfordulhat hogy lebénulok-de ez nem szokott előfordulni..kb 6 órás a műtét, de már a 3. nap fel kell kelni járkálni..nagyon rosszul érintett a hír és nagyon nagyon félek..de ha meg nem műt meg, akkor egész életemen át nyomni fogja a gerincem a szívemet és a tüdőmet..ma se aludtam rendesen, egyszerűen halálfélelmem van segítsetek :'(
2010. febr. 13. 11:03
 1/5 anonim ***** válasza:
Minden műtét esetében vannak kockázatok, de inkább azt mondogasd magadban sikerülni fog, és újra egészséges leszek. Persze elhiszem hogy félsz, de a mostani állapotodban ez a legjobb megoldás. Bízzál a professzorban, és magadban! Légy bátor! Jó egészséget neked! És mielőbbi felgyógyulást kívánok!
2010. febr. 13. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Minden műtétnek van kockázata, annak is, ha csak a mandulát veszik ki, az orvosnak kötelessége róla tájékoztatni, akkor is, ha elenyésző az esélye, hogy történjen valami. Nekem Schauermannom van, bár még nem műtéti kategória, az unokatesómat scloival műtötték Pécsen. Majd 10 centivel lett magasabb utána. Ha nem műtik meg, akkor valószínűleg a terhessége alatt komoly problémái lettek volna. Bár a műtét után a lábadozás ideje valószínűleg nem lesz könnyű, ez mindenképpen pozitív változást fog hozni.
2010. febr. 13. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
egyre közeledek a műtéthez, és nagyon rettegek...mi lesz ha többé nem ébredek fel? vagy ha lebénulok? nagyon félek :(:( inkább kiszaladnék a világból minthogy a műtét :S
2010. júl. 9. 19:08
 4/5 anonim ***** válasza:
Mikor lesz a műtét?
2010. júl. 9. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Hány éves vagy? Hogy derült ki? Műtét volt már? Csak mert nekem kis korom óta van és szerintem már nekem is 60 fokos. Ha elolvasod, akkor írhatsz privit is. Köszi
2010. júl. 17. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!