Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Sárga széklet. Mitől lehet?

Sárga széklet. Mitől lehet?

Figyelt kérdés
Reggel sárga volt a székletem, és azóta a nyelvem is besárgult, ez mitől lehet? 16/L
2010. febr. 13. 17:43
 1/8 anonim ***** válasza:
72%
Sárga széklet esetén, nem emészted meg rendesen a kaját, gyorsan átfut az emésztőrendszereden. Kerüld a bormentát, a zsíros ételeket, az alkoholt, a kávét és a csokit!
2010. febr. 13. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
56%
Ha ez nem egy vicces kérdés, akkor májproblémára utal. Ha tudsz, menj be az orvosi ügyeletre, nehogy holnapra besárgulj, vagyis májgyulladást kapj.
2010. febr. 13. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem viccből kérdezem, tényleg van és elég ijesztő, mert még fiatal vagyok hozzá szerintem. Mondjuk szedek egy ideje gyógyszert amit az orvos írt fel (szorongásgátlót) és néha volt olyan, hogy ittam rá alkoholt. Ettől is lehet? :S
2010. febr. 13. 17:56
 4/8 anonim ***** válasza:
78%
Nem tartom valószínűnek, de vannak gyógyszerek, amik elszínezik a székletet vagy a vizeletet. Feltétlenül beszéld meg a háziorvosoddal.
2010. febr. 13. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nézd meg a szemed a fehérjét. Ha az is sárga, akkor irány az orvos, lehetőleg holnap. Ha nem, akkor várj pár napot, és ha nem múlik el, akkor is felkereshetsz egy orvost.
2010. febr. 13. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Nekem mikor sárga volt a székletem rá utána fél órára hasmenésem volt 1 hétig megállás nélkül mikor láttam benne vért akk megijedtem elmentem volna orvoshoz de iszonyatos görcseim voltak nem tudtam felállni,szal az orvos jött(szeptember) minden vizsgálaton átestem elöször csak gyomorrontásra gyanakodtak majd voltam ultrahangon vérvételen és decemberbe végre colonoscopián :S vastagbélgyulladását állapitottak meg. szerintem menj orvoshoz mer a sárgaság nem játék,jobbulást 20/L
2010. aug. 14. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A giardiosis (dzsiardiozis) fertőző betegség is okozhatja a sárga székletet (+a nem megfelelő emésztés)

[link]

2012. febr. 27. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha nem párosul hasmenéssel és/vagy hasi fájdalmakkal, és elmúlik pár napon belül, akkor teljesen normális is lehet. Egyébként érdemes orvoshoz fordulni.
2015. jan. 29. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!