Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miből fakadhat egy 30 éves...

Tilla84 kérdése:

Miből fakadhat egy 30 éves keményen dolgozó, a munkájában sikeresnek mondható férfi mérhetetlenül gyökeres és éveken át tartó, szűntelen önbizalom hiánya?

Figyelt kérdés

Önbizalom hiány a társas kapcsolatokban, a nőknél, a baráti kapcsolatok kialakításánál is. A rejtőzködés, a társas kontaktok kerülése, saját magáról beszélés kerülése, inkább a magányosságot választó, "nem érek én semmit" típusú befelé fordulás és ennek kapcsán történő munkába temetkezés, önhajtás, és az önmagát el nem fogadó folyamatos belső harcok...

Ugye, vannak olyan emberek akik öngyilkosságot követnek el vagy kirívóan, figyelem felkeltően öltözködnek pontosan a "Hé segítsetek mert bajom van" típusú figyelem felkeltés céljából. Ez nálam nem szerepel. Inkább drágább ruhákban öltözködök, ízlésesen, normálisan, a külvilág dícsérő elismerő szavait keresve. Külvilágnak megfelelés, szeretethiány.

Nos ki mit gondol, hogyan tudok megjavulni? Segítségre volna szükségem, boldog akarok lenni, de nem tudok... próbáltam nyíltan és őszintén analizálni magam. Tudom, hogy nem vagyok dilis, de ezeket amiket írtam nagyon ményen vannak bennem és a külvilág számára megpróbálom teljesen elzárni, hogy ne lássák rajtam hogy egyébként meg szorongok, szenvedek, stresszelek, nyugtalankodok...



2015. márc. 9. 00:01
 1/2 anonim ***** válasza:
Ilyen esetekben nagyon hasznos pszichológushoz fordulni. Mindaz, amit leírtál, az önhajtás, a megfelelni akarás és ezzel egyidejűleg a rejtőzködés a súlyos önbizalomhiányból fakad, annak a feltárásában, hogy mitől alakult ki, szakember tud segíteni. Ez az első lépés a gyógyulás útján.
2015. márc. 9. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy ezek az érzések korábbbi élettapasztalataidból adódnak? Gondolok itt a gyerekkorodra, iskolában nem fogadtak úgy ahogy szeretted volna, nem úgy viszonyultak hozzád, bármit tettél, csak a hibát keresték benned...

Ha tudat alatt ilyenekre gondol az ember akkor a jelen is ilyenné válik.

Előttem szólóval egyetértek, szakember tud segíteni.

2015. márc. 9. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!