Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 35.6 testhőmérséklet nem...

35.6 testhőmérséklet nem alacsony?

Figyelt kérdés

Ma gondoltam egyet, és megmértem a testhőmet (hónalj). 35.6 volt. Ez nem alacsony? Nem vagyok beteg, nem vagyok megfázva, semmi ilyesmi.

Ritkán vagyok beteg, de akkor lázas sosem vagyok.


Nem tudom, van-e összefüggés, de nem bírom a meleget, hűvösben érzem jól magam (általában, ami másnak már hideg), aludni is csak hűvösben tudok. (Most is nyitva van az ablakom, radiátor elzárva).


23 éves lány vagyok.



2015. márc. 23. 00:31
 1/5 anonim ***** válasza:
40%
Hát kicsit alacsony. De ha jól érzed magad, akkor semmi probléma. Valószínűleg csak azért ilyen alacsony a hőmérsékleted, mert tényleg hűvösben vagy.
2015. márc. 23. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Meglehet neked így van beállva a testhőd, de lehet van valami oka - csakhogy mi azt nem fogjuk tudni megállapítani.

Sőt lehet egy labor eredmény sem mutatna semmit, ezért azt szokták mondani, ha nem okoz tüntet, ez a testhőmérséklet még nem kóros.

Egy labor vizsgálatot azért érdemes lenne megejteni, az alacsony testhőmérséklet kiváltója sokszor a a pajzsmirigy alulműködése, a nem megfelelő endokrin szint.

Lehet esetleg fogamzásgátló mellékhatása is, aminek következtében szintén hormonális okok miatt alacsony a testhőmérsékleted.

2015. márc. 23. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
67%

A régi önmagamat vélem felfedezni a sorokban...

Régebben elég hipohonder voltam én is, ha láz- vagy vérnyomásmérőt láttam, rögtön mértem magam és betegségeket képzeltem be. Sokszor utána is olvastam és mivel az interneten mindent hülyeség fent van, mindig féltem, hogy valami bajom van...

NEM ALACSONY ÉS NINCS SEMMI BAJOD!

Én is csak hidegben tudok amúgy aludni, meg utálom a meleget, télen is napi szinten többször van nyitva az ablakom. Szóval hidegvérű vagy te is és ezzel semmi gond nincs. 20/f

2015. márc. 23. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is ennyi volt mindig az új digitális hőmérőkkel, azután egyszer megmértem a régi, higanyossal, és 36,6 volt.
2015. márc. 23. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! :)


Valóban van egy enyhe pajzsmirigy-alulműködésem, de valamiért ezt a tünetet nem említették orvosok sem, viszont utánaolvastam most.

2015. márc. 23. 14:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!