Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit érzékel az ember, ha elájul?

Mit érzékel az ember, ha elájul?

Figyelt kérdés
Ájultság alatt az ember nyitott szemmel sem lát semmit? Ilyenkor nem reagál a külső ingerekre sem, vagy lehetnek korlátozott mértékben reakciók?
2008. aug. 26. 13:45
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én elég ájulós voltam, és nekem mindig kiesett az az idő,amíg ájult voltam. Amikor magamhoz tértem,emlékeztem az ájulás előtti rosszullétre is egészen az esésig. Aztán semmi.Egy nagy sötétség.

2008. aug. 26. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én egyszer ájultam el eddig. Nekem úgy kezdődött, hogy egyszercsak minden elsötétült, pedig nyitva volt a szemem. Így vagy fél percig voltam, nagyon furcsa érzés volt, nem láttam semmit! Aztán felálltam (mert addig ültem) léptem párat, és egyszercsak összeestem - de utóbbit csak gondolom, mert erre nem emlékszem. Következő kép már az, hogy egy széken ülök, és vízzel itatnak. Fogalmam sincs, hogy mennyi idő telt el, de szerintem maximum egy perc volt az egész. Nem emlékszem rá, nem éreztem semmit, nem fájt, nem láttam és nem hallottam...
2008. aug. 26. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Na ez az ami velem gyakran előfordul.Olyankor egy furcsa,tompa nyomást érzek a fejemben és elmelekszik a testem majd miutan megébredek ami kb 1-2 perc de en mar 8percig is voltam komaban,semmire nem emlekszem majdnem.Az ajulas alatt nekem valami kepek,jelenetek zajlanak a fejemben.Eleg erdekes es nem fajdalmas csak utanna felek hogy nehogy bekovetkezzen megint.

Nem reagallok a kulso ingerekre igy nem is latok habar allitasok szerint felig csukval van a szem.

2008. aug. 26. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is ájultam már el.Elöszőr sistergett nagyon a fülem.Kezdtem gyengédnek érezni magam aztán nálam is jött,hogy feketét láttam és elestem.Leültettek és nyakamhoz hideg borogatást kaptam.És az jót tett.
2008. aug. 26. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én eddig kétszer ájultam el. Az egyikre egyáltalán nem emlékszem, a másiknál pedig úgy volt, hogy hirtelen "álmosság" tört rám, és ragadt le a szemem, mint alvás előtt. Aztán megtörtént. :-/
2008. aug. 26. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
64%

Én is már elájultam egyszer.Nekem tartósan alacsony a vérnyomásom és nem szabadna reggel hirtelen kikelnem az ágyból mert megszoktam szédülni egyik reggel amikor kipattantam az ágyból mentem az ajtó felé ekkor szokás szerint megint megszédültem.Nekitámaszkodtam a közelemben lévő széknek utána fogalmam sincs mi történt.Egyszercsak azt vettem észre hogy fekszek a földön és anyám ott volt melletem.Hirtelen fogalmam se volt hogy most mi történt.Csak a karom meg a lábom éreztem hogy nagyon fáj hirtelen beszélni se tudtam csak jajjgattam egyfojtában a földön.Aztán anyám nagynehezen felsegített a földről.Amikor már naggyábó magamhoztértem elmesélte hogy kb. 10 percig feküdtem ájultan a földön.

És ájulás közben jól bevertem a raromat meg a lábomat.A karomról lejött a bőr a fenekemen meg lett egy nagy lila folt egy hétig nem tudtam ülni a széken.Nagyon szar volt :S Azóta megint parázok hogy elájulok mert az ilyen ájulásokból komolyabb sérüléseket is lehet szerezni

2008. aug. 26. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is alacsony a vérnyomásom, én is gyakran elájulok. :) Az én tapasztalatom: elájulni kellemes :D Ilyen tompa érzés, mintha víz alatt lennék, elmosódott hangokat hallok, aztán zúgást, elsötétül minden, és mintha lebegnék. Aztán felocsúdok, és a földön találom magam valami kifacsart, kényelmetlen pózban... :)
2008. aug. 26. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én csak ájulásközeli helyzetben voltam, de többször is egymás után. Nem is értem miért nem estem össze, valahogy kibírtam. A tünetek: nagyon melegem van és feltűnően levegőtlennek érzem a helyiséget, szemkáprázás (ilyen csillagok), aztán vaksötétség, izmaimban szinte semmi erő, hangos fülzúgás, nagyon tompa zajok és én is nagyon elálmosodok. Én tavaly nyáron a levegőtlen buszon éltem át azt többször és rájöttem, hgy ha nem tudok leülni baj van, akkor kezdek rosszul lenni. Nomeg alig ittam indulás előtt egész nap kb egy deci teát, az is nagy butaság volt. Mostmár víz nélkül el sem indulok és ha nincs ülőhely, már félek. Ilyenkor mély levegőket veszek, lassan és mondom magamnak hogy nyugi, mindjárt elmúlik és kitisztul...nyugi, nyugi, aztán elmúlik. Egy ilyen alkalom után éreztem hogy csupa víz vagyok, huh még sosem izzadtam így le ezelőtt.Ezek max 10 percesek voltak de nagyon rossz.
2008. aug. 29. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én már ájultam el, teljesen kiesett az az idő amíg feküdtem a földön...
2008. dec. 1. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!