Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lehet, h bélférgem van? Sos omg

Lehet, h bélférgem van? Sos omg

Figyelt kérdés

Ez egy kicsit kellemetlen, de az a problémám, h néha viszketést érzek a végbelemnél, és ebbôl arra következtetek, h talán bélférgem van.

Ez a "viszketés" viszonylag ritkán, talán egy évben 3-4 alkalommal fordul elô, és néhány óráíg tart, a székletemet rendszeresen figyelem, nem találtam benne soha férget, v hasonlót.

Kérdésem az lenne, h mitôl lehet ez, igazából nem az zavar, h néha van ez a viszketés, hanem inkább a tudat, h hátha bélférges vagyok.

Kiskoromban, olyan 8-13 éves kor között többször volt cérnagilisztám, mindig voltam orvosnál is, aki gyógyszert írt fel. Mindig figyeltem/tünk a higiéniára, kiskoromban utólag arra tudom visszavezetni, h akkoriban sokat macskáztam, és bár a szüleim mindig figyelmeztettek, és figyeltek rá, h kezet mossa, ne dörzsöljem a cicát az arcomhoz, ne kapjam be a fülét stb...viszont emlékszem, h ezt úgymond titokban sokszor figyelmen kívül hagytam...viszont most már nincs macskám, a környezetemben sincs, vmint tudatosan figyelek a higiéniára, nem macskázok titokban stb. :-)

...viszont, ahogy írtam, bár ritkán, de néha elôforful, h viszketést érzek.Mitôl lehet ez?

Egyébként eszembe jutott az is, h talán inkább csak pszichés eredetû dolog, tehát, h olyankor csak beképzelem magamnak(hajlamos vagyok kicsit egyébként az ilyesmire)..ez elképzelhetô? Mivel ugye a székletben soha nem találtam, ill. volt, h a nagy tükör elé háttal álltam, és lehajolva, a lábaim között belenézve a tükörbe megnéztem, h nincs-e a végbélnyílásomban vmi, de ez is rendszerint negatív volt. Mit tehetnék? Eléggé zavaró körülmény ez számomra. Elôre is köszönöm a válaszokat!



2015. ápr. 1. 16:09
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha bélférged lenne fogynál, mert elszívná a tápanyagot előled. A viszketés meg bármitől lehet, cukorbetegségtől is. Ha nem fogsz, nincsenek más tüneteid nincs gond. De ha nem vagy benne biztos kérj beutalót a körzetitől és adj le székletmintát a megfelelő helyen, ott kiemlemzik és egyből kiderül.
2015. ápr. 1. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igen végsô soron én is arra jutottam, h érdemes lenne orvoshoz fordulni a problémával, csak mivel külföldön dolgozom, és csak rövid idôkre mentem haza, ezért erre nem jutott idô, de e hónap végén haza tudok menni húzamosabb idôre, akkor mindenképpen meg fogom ezt lépni.

Testtömeggel kapcsolatosan, hát 188 cm magas vagyok, és 75 kg ruhában...viszont az is lehet, h egyszerûen ilyen az alkatom, nem tudom. Köszönöm a választ, más véleményét is szívesen olvasom még a témával kapcsolatosan

2015. ápr. 1. 16:27
 3/4 anonim ***** válasza:
Valószínű aranyér. Belső, vagy külső. Nyilallani nem szokott?
2015. ápr. 1. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
2015. ápr. 3. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!