Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ez lehet akár komoly betegség...

Ez lehet akár komoly betegség tünete is? Ha igen, hogy vegyem rá, hogy szóljon valakinek? Vagy szerintetek szóljak én?

Figyelt kérdés

Az osztálytársam 18 éves lány. Nem sokat tudok róla, csak nem rég lettünk jóban.


Kezdjük ott, hogy nagyon keveset alszik (4-5 órát/nap) és minden nap megiszik egy csomó kávét meg energiamocskot, ha ezt nem akkor szed koffeintablettát... Azt mondta, napi 3-400 mg koffeint "fogyaszt", és alapból alacsony a vérnyomása, szóval ne aggódjak, de én azt se tudom, hogy egy kávéban mennyi van. Néha látszik rajta, hogy nagyon fáradt, olyankor dekoncentrált, röhög mindenen, és béna lesz a sportban.


Enni is borzasztó rendszertelenül eszik, mondjuk ezt írhatjuk a kollégium számlájára, de van olyan, hogy megeszik 4 zsömlét egy délelőtt alatt, meg olyan is, hogy este jut eszébe, hogy még nem evett semmit.


Ami miatt kiírtam a kérdést az tulajdonképpen az, hogy már másodjára ájult el, először kb. 3 hete tesin, de akkor 2km-s futás volt és ő eléggé hajtotta magát, gondoltuk, azért, és gyorsan magához tért mert az osztály nagy része később ért oda és már nem is láttuk az egészet.

Másodjára ma voltunk misén egy barátunkkal, egyszercsak elsáppadt és elindult kifelé, és a haverunk már tudta, hogy akkor most el kell kapni... Kivitte a levegőre, felektette egy padra és kinyitotta a szemét, meg mondta, hogy minden rendben, vissza is mehetünk, de nagyon ijesztő volt.


Szerintetek ez mennyire normális? Az egész osztály aggódik miatta, mert amúgy nagyon aranyos lány, én attól tartok, hogy ezt az életvitelt nem tudja sokáig folytatni, és valami nagy baja lesz, vagy tönkreteszi vele magát.

Másrészt olvastam, hogy a magas vékony lányok gyakran lesznek rosszul, és ez valamilyen szinten normálisnak tekinthető.

Szerinte nincs semmi baja, és nagyon nem is tudnánk kinek szólni, a szüleit nem ismerjük, kollégista.


Minden választ köszönök!

19/L


2015. ápr. 6. 21:59
 1/3 A kérdező kommentje:

*1: Bocsi, nem akartam ennyire hosszúra.

*2: Betegséget úgy értem, hogy lehet, hogy a sok koffein miatt kialakult nála valami?

2015. ápr. 6. 22:02
 2/3 anonim ***** válasza:
A rendszertelen evés és ivás miatt is lehet. Persze a sok koffein is okozhatja, vagy az alacsony vérnyomás.
2015. ápr. 6. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2015. ápr. 11. 23:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!