Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Bárányhimlős vagyok, és már...

Bárányhimlős vagyok, és már tiszta hólyagos a testem, és nagyon viszket. Mivel lehetne a viszketést csillapítani?

Figyelt kérdés

2015. ápr. 11. 12:37
 1/6 A kérdező kommentje:
Már be se takarózok,mert már rengeteg van meg nem is bírok feküdni,úgy viszket,meg fáj.
2015. ápr. 11. 12:39
 2/6 anonim ***** válasza:

[link]

hintőport (mentolos) szoktak ajánlani, meg antihisztamin tablettával is lehet próbálkozni

szappannal és vízzel kell mosakodni, esetleg naponta többször hideg vízzel zuhanyozni, aztán óvatosan felitatva törölközni.

rázókeveréket ne használj!, meg lehetőleg ne borogasd.

2015. ápr. 11. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

valaki ezen az oldalon ezt ajánlotta: """Van egy PoxClin nevű hab, kimondottan bárányhimlőre, ez hűsíti a sebeket, csökkenti a viszketést és gyorsítja a sebgyógyítást.

Plusz amit nekünk ajánlott a doki, aloe first spray, vagy aole vera gél, én az utóbbit használtam, minden fürdés után, meg napközben is bekentem vele, gyorsan szárad, nem áztatja fel a sebet, fertőtlenít és szárít!

Mi ezt használtuk, fontos, hogy csak aloet tartalmazzon, semmi mást, nehogy elfertőzze a sebeket.

[link]

lehet hogy ezek is hajlamosítanak a sebek elfertőződésére, mint a rázókeverék. de lehet, hogy nem. nem tudom, nem próbáltam.

2015. ápr. 11. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ilyenkor ne írj ide, nem kell mindenkit összefertőzni.
2015. ápr. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Stenkk válasza:
Ahogy az előttem szóló írta antihiaztamin hintőpor tökéletes kombo. Esetleg probalj hidegvizes furdőt.
2015. ápr. 17. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
ha mindenképpen vakarni szeretnél akkor vakarj csak 1holyagot.
2015. ápr. 18. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!