Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Műtét közben hallja a beteg...

Műtét közben hallja a beteg ami körülötte történik?

Figyelt kérdés

Nemrég hallottam, hogy kimutatták,hogy a beteget akit műtenek, hallja ami körülötte történik a műtét közben. Szóval ha mondjuk szívműtétje van akkor hallja, h miket mondanak az orvosok...


sztem elég nagy kamu. Ha tudtok akkor linkeket is dobhattok!


2010. febr. 19. 22:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha altatják, akkor nyilván nem. Ha csak bódítás vagy helyi érzéstelenítés van, akkor igen.
2010. febr. 19. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Néhány vizsgálat szerint a műtét alatti szuggesztiók hatnak, vagyis valamilyen szinten megérti a beteg, de emlékezni nyilván nem fog rá.
2010. febr. 19. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Mivel mélyaltatásban van ,így nem hallja.

Ha epidurál érzéstelenítéssel(császárnál a gerincbe érzéstelenítés deréktól lefele) akár vicceket is mesélhet.

2010. febr. 19. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én semmit sem hallottam, 2 mp után már aludtam is.
2010. febr. 19. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Hallhatja, csak nem emlékszik rá, de például hipnózisban hoztak ki ilyeneket, amikor a beteg elmondta, mit beszéltek körülötte. Nem kamu.
2010. febr. 19. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
csak mert tegnap volt egy film a Tv2-n és mondtam Vateromnak, hogy elég nagy hülyeség, hogy hallja a beteg, hogy miket beszélnek és tiszta tudatánál van. Ő erre mondta, hogy olvasta vhol, hogy tudósok kimutatták ezeket.
2010. febr. 20. 15:16
 7/11 anonim ***** válasza:
Mélyaltatásban nem hallja.Kómában és klinikai halál állapotában igen hallja,csak nem tud reagálni.
2010. febr. 20. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

Ha nem altatjak nyilvan hallja


Ha mely altatasba van, akkor a tudat alattija hallja, de nem emlekszik ra.

2014. jan. 12. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
én mindent hallottam. azt is, amikor a doki rámszólt,hogy ne nevessek, mert felvágott hassal nem előnyös. pedig tök jó hangulat volt.
2015. febr. 22. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Utolsó, feltételezhetően gerincközeli érzéstelenítést kaptál, tubussal nehéz röhögni.
2015. febr. 22. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!