Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Normális-e, hogy ennyi hajam...

Normális-e, hogy ennyi hajam kihullik (kb. napi 60 szál átlagban)?

Figyelt kérdés
Most tavasszal kezdett el hullani a hajam, legalábbis számomra is észrevehetően. A hajam hosszú, viszonylag dús (még :D) Kb. napi 60 szál hullik átlagban, hajmosásnapon 80-100, a többi nap 50 körül. A reggeli fésűben kb. 20-25, utána közvetlenül még vagy 10 ki is jön meg a ruhámon napközben még egy 10, meg este szoktam még az ujjaimmal kicsit átfésülni, akkor még egy újabb 10. Párnán eddig 2-5 szálat találtam. Ez még lehet normális? Nagyon aggódom.Egyébként a hajam festett, nemrég világosítottam rajta pár árnyalatot, de nem szivattam le csak világosabb festéket vettem.Többnek látom mint eddig a hullást, de lehet, hogy csak azért, mert figyelem. Azért eddig is mindig hajas maradt a fésű meg találtam a ruhámon/lakás padlóján. Dm-es hajvitamint egy hete szedek. Lehet-e a tavasztól vagy a világosítástól, aggódjak-e, forduljak-e orvoshoz, és ha igen akkor haj vagy psziché irányába induljak-e el. Ugyanis a dologhoz hozzátartozik, hogy nagyon parás vagyok a hajamra és ez életemnek kb. a negyedik olyan időszaka amikor attól rettegek hogy ki fog hullani a hajam és számolgatom a szálakat, holott ilyen sosem történt meg eddig a valóságban. Most mégis úgy érzem, jobban hullik mint valaha.

2015. ápr. 20. 01:19
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
én úgy tudom naponta 100 szál haj kihullása normális...csalánteás öblités nekem segített.
2015. ápr. 20. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ez inkább parának tűnik. Úgy tudom, napi több mint 100 szál elvesztése után lehet hajhullás miatt aggódni - bár engem már az a tény is elborzaszt, hogy valaki tényleg számolja. Igen, a tavasz, a festés és az idegeskedésed is hatást gyakorolhat rá. A vitamin okos döntés volt azért.

Ha nagyon zavar, először kérdezd meg az ismerőseidet (főleg olyanokat, akikkel kicsit ritkábban találkozol), észrevettek-e valami változást és ezek alapján dönts, hogy kikéred-e egy szakértő véleményét is.

Ha kiderülne, hogy egészséges a hajad, az ugye azt jelentené, hogy pszichés problémák... Ez esetben valamennyire együtt tudok érezni veled, így saját tapasztalatomból azt mondanám: túl kell lépned rajta! Félsz, attól, hogy kevesebb lesz, esetleg teljesen elveszíted a hajad? Jelképez számodra valami fontos dolgot, amit nem tudsz elengedni? Próbálj ki egy rövidebb, ritkított fazont (persze olyat, ami jól áll) és nézz szembe a félelmeiddel, különben sosem szabadulsz tőlük!

2015. ápr. 20. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Azt hiszem, lelki eredetű ez az egész én is, csak ez ilyenkor ez egy ilyen dolog, hogy az eszemmel tudom, hogy nem, de érzelmileg a hajamon parázok. Ma reggel hajat mostam, még nem fésültem ki, de kb 15 szál maradt a kád alján balzsam öblítéssel mindennel együtt, az annyira nem sok. A napi 100 szálat én is sok helyen olvastam, de van ahol csak 30-50 et írnak, van ahol 150-ig is megengedőek, szerintem a napi 100 azért már hosszútávon elég sok. Csalánt régebben próbáltam, nem tudom, az hozta-e meg a javulást akkor vagy probléma sem volt, de lehet megint próbálkozok vele, mert megnyugtat.
2015. ápr. 20. 08:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!