Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit nevezhetünk már alkoholizm...

Mit nevezhetünk már alkoholizmusnak?

Figyelt kérdés
Attól tartok,hogy a párom alkoholista,de ha még nem is az már közel van hozzá. Sokat iszik,és sokszor addíg amíg annyira le nem részegedik,hogy másnap nem is emlékszik rá.A családjában több alkoholista is volt,pl . az édesapja,de ő leküzdötte.Különben naponta iszik pr kispohár pálinkát és kb fél-1l sört is,de van,hogy tövvet. Hétvégén meg ne is mondjam. Próbáltam vele beszélni,de szerinte ez nem sok. Túlgondolom? 19/L

2015. ápr. 24. 12:29
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Elnézést a helyesírási hibákért..
2015. ápr. 24. 12:31
 2/14 anonim ***** válasza:
Amikor már rendszeres az alkohol bevitel (a mennyiségtől függetlenül), akkor már alkoholizmusról van szó, mert szokássá vált, része lett a mindennapi ritmusnak.
2015. ápr. 24. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

nem gondolod túl. 19 éves lány vagy, amint lelkileg készen állsz, lépj tovább. nem neked kell megmentened.

becsüld meg az életet, amit kaptál, és ne áldozd föl egy alkoholistáért.

2015. ápr. 24. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
9%

Ez már szerintem az.

De igazából nehéz eldönteni, mert az én nagyapám reggel pálinkával kezdett, majd este letolt egy pohár bort.

Ezt minden nap, szal a rendszeresség is megvolt.

Az is megállt, hogy hiányzott neki és addig nem tudott elaludni még le nem tolta a napi adagját.

Tehát függő is volt, de nem nevezném alkoholistának.

2015. ápr. 24. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanebben a helyzetben vagyok én is! 23évesen!

És nem, nem b@ szhatjuk el az életünket ilyen férfiak mellett. Az én apukám is alkoholista, sajnos sok tapasztalatom van belőlük. És sajnos pont ilyen fickót fogtam ki és szeretek... de hosszútávon, nem járunk jól! :(


Alkoholizmus igen, amikor rendszeresen iszik. Nem alkalmakkor, nem buliban, nem egy egy ünnep kapcsán, valamennyit, hanem naponta/hétvégente...stb.


Az én barátom minden nap iszik legalább 4-5 sört és 5-7 feles pálinkát. Így tér MINDEN este nyugovóra.

EZ NEM NORMÁLIS. EZ ALKOHOLIZMUS. AMI EGY CSALÁDOT TEHET TÖNKRE!

2015. ápr. 24. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Pedíg reméltem,hogy túlreagálom!
2015. ápr. 24. 13:05
 7/14 anonim ***** válasza:
Sajnos ez már alkoholizmus. Nem gondolod túl. Ha nem akar leszokni, menekülj amíg nem késő, mert ez csak romlani fog.
2015. ápr. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Hány éves?

Megpróbálhatnád elérni, hogy legyen betegségtudata. Legalábbis higgye el, hogy egy egészséges ember nem iszik minden nap. És próbálja ki, milyen, ha fokozatosan kevesebbet iszik. Boldogtalan?

DE nem a te dolgod megmenteni őt. Mindenki saját magáért felelős! Ha nem értékeli, hogy Te MÉG mellette állsz, akkor így járt...:)

2015. ápr. 24. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Olyan nehéz ez,2 éve vagyunk együtt.
2015. ápr. 24. 13:10
 10/14 A kérdező kommentje:
21 éves.
2015. ápr. 24. 13:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!