Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Elkaphatok veszettséget?

Elkaphatok veszettséget?

Figyelt kérdés
van egy macskám. Mindig egy picit több a nyála, a szája szélén, tehát körbe a szája mindig nyálas( mindig ilyen volt, nagyon rég óta) Hogyha én őt simogatom, és ha a macska esetleg veszett, akkor azt én is elkaphatom (sérülés nélkül)?
2015. ápr. 25. 22:31
 1/8 anonim ***** válasza:

Elöször is ha a macskád veszett lenne, akkor nem normálisan viselkedne, magyarul semmi esély rá, hogy a macska beteg.


De ha egy veszett állattal kerülnél kapcsolatba, akkor megfertözhet akkor is, ha nem harap/karmol meg, mert a börödön gyakorlatilag mindig vannak pici sérülések, amin be tudnak kerülni a kórokozók a szervezetbe.

2015. ápr. 25. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Macskát is belehet oltatni.

És fontosabb lenne, mint a kutyát. A macskák szoktak kóborolni inkább.

2015. ápr. 25. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A cica nem veszett, ha már régóta ilyen nyálas. ha csak pár napja kapta volna el a veszettséget, akkor is már úgy nézne ki az agya, mint egy akáctuskó. meg őrjöngene, meg már megharapott volna. A fertőzés inkább akkor terjed, ha megharap, vagy ha a vére a te véráramodba jut. A veszettség nem terjed úgy, mint a nátha. Ha terjedne, már halottak lennénk. A cicádnak sokkal kisebb baja van. Keress meg egy állatorvost :)
2015. ápr. 25. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
utolsó voltam, meg a nyálát se nyeld le, na :D
2015. ápr. 25. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Veszett állat nem marad meg sokáig. Továbbá teljesen ki kelne önmagából és mindenkire támadna.


Nem veszett a macskád, de vidd el beoltatni, hogy ne is legyen az.

2015. ápr. 25. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
teljesen be vagyok parázva... :( De akkor remélem nem az :)
2015. ápr. 26. 15:33
 7/8 A kérdező kommentje:
És meddig él egy veszett macska?
2015. ápr. 26. 15:33
 8/8 anonim ***** válasza:
pár nap alatt azért simán végez vele. De észre tudod venni, mikor a macska fetrengve őrjöng, sír és mindenkit megtámad. Nem szép látvány, hidd el.
2015. máj. 1. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!