Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy ha nagyon...

Miért van az, hogy ha nagyon sokat alszom egyhuzamban (10-11 óra), akkor sokkal fáradtabb vagyok, mintha 7 óra alvás után felkelnék?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 29. 12:57
 1/5 anonim ***** válasza:
mer egy normál alvás 7-8 óráig tart. ha ennél többet alszol akkor már belekezdesz a következő alvási ciklusba igy azt is ki kell aludni tehát akkor 16 órát kellene akkor aludnod. ezért kell egyből felkelni 7-8 óra alvás után
2015. ápr. 29. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de ez velem is így van. Ha 10-12 órát alszom megérek kikelni az ágyból olyan fáradt vagyok, egész nap rosszul vagyok, de ha 6-7 órát alszom akkor minden rendben.
2015. ápr. 29. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mert neked a 7 óra alvás az optimális, nekem pl. teljesen jó a 9-10 óra alvás is, nem vagyunk egyformák, mindenkinek más a szervezete.
2015. ápr. 29. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
De én nagyon szeretek hosszasan aludni, a gond az, hogyha tényleg sokat alszom, akkor egész nap fáj a fejem, nagyon fáradt, kedvtelen vagyok.
2015. ápr. 29. 13:07
 5/5 anonim ***** válasza:

Ez velem is így van. 11 órát ugyan nem tudok aludni, ha nincs alváshiányom, de 9-10 előfordul. Nem esik jól. A túlalvás kábasággal, durva esetben fejfájással jár nálam.

Úgy tapasztaltam, átlagban 7 óra jó nekem, s 3 órás blokkjaim vannak, 3 óra a legrövidebb, amit tudok aludni (nappali szundítások nem számítanak), 6 óra alvás szuper, csak átlagban több legyen. De a 9 sok.


A párom nem tudja értelmezni a túlalvást, de ő sosem csinál olyat, könnyen kel. Én egyszerűen nem tudok felkelni.


A kérdést nem tudtam megválaszolni, de remélem, volt az írásomban valami informatív vagy érdekes.

2015. ápr. 29. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!