Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Asztmár és allergiát diagnoszt...

Asztmár és allergiát diagnosztizáltak. A kérdésem ak övetkező lenne. A barátomnak macskája és kutyája van, elmehetek hozzá, ha macskaallergiát diagnosztizáltak? Csak 4/20 és még sose volt bajom a macskáktól.

Figyelt kérdés
2010. febr. 22. 16:57
 1/6 A kérdező kommentje:
Légyszi válaszoljatok :'( Nagyon fontos lenne :'( könyörgöm :'(
2010. febr. 22. 17:30
 2/6 anonim válasza:

Szia!

Nálam 12 éve diagnosztizálták ugyanezt. Asztma és allergia, kutyaszőr, macskaszőr, ill. madártoll allergiám is van. Mehetsz a barátodhoz nyugodtan, bár attól függ, hogy bent a házban tartja-e a macskát és kutyát, vagy udvaron. Ha a bent, akkor arra figyeljetek, hogy alaposan ki legyen takarítva a házban az állatszőr miatt és kevés időt tölts az állat mellett. Mivel erre vagy allergiás, ha sokáig vagy mellette, az a szervezetednek irritációt és terhelést jelent.

Amúgy nekem is van kutyám. :) Bármilyen más kérdésed van, segítek, ha tudok. :)

2010. febr. 22. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
És hogy érted az alapos takarítást ? MIre figyeljen nagyon oda? Az baj,ha a barátom ruhján áltlaában van egy kevés állazszőr? És igen a lakásban tartja. Köszönöm a segítséget
2010. febr. 23. 15:47
 4/6 anonim válasza:
Alapos alatt azt értem, hogy a szőrtől próbáljatok meg mindent megtakarítani. Pl. a szőnyegben nagyon sok szőr megtapad, így azt alaposan kell porszívózni. A ruháján lévő állatszőr baj, mivel az veled is érintkezik, így a szervezetedet irritálja, még akkor is, ha nem veszed észre a jeleit (tüsszögés, orrfújás, szemviszketés,stb...). Ahhoz, hogy ne legyen erősebb az allergiád, jobban oda kell figyelned neked is és a párodnak is, mert ez a te érdeked. Meg lehet szokni és együtt élni ez allergiával, csak bele kell rázódni. :)
2010. febr. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
A barátom mindenféle növényre allergiás. Tüsszögni mindig szoktam,korábban is,és parkettájuk van szóval a szőnyeg probléma nem áll fent ^^ köszönöm szépen,már csak anyum kell meggyőznöm arról,hogy elengedjen. Elég nehezen ért meg dolgokat :S szerinted mit mondjak neki ? köszönöm az eddigi segíséged,nagyon hálás vagyok érte
2010. febr. 23. 20:35
 6/6 anonim válasza:
Meséld el neki, hogy én 12éve élek együtt az allergiámmal, asztmámmal és van kutyám, volt papagájom, hörcsögöm is. :) Az a lényeg, hogy oda kell figyelni, alaposan takarítani, rendszeresen, az állatokat is tisztán tartani. A gyógyszereket, amiket felírt az orvos, becsületesen szedni és nem lesz semmi gond. Milyen gyógyszert kell szedned?
2010. febr. 23. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!