Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Arcüregnem ujbegynyi ciszta...

Arcüregnem ujbegynyi ciszta műtéti uton eltávolitható. Altatás lehetséges? Nyálkahártyát vágják fel. Maradando heg lesz?

Figyelt kérdés
Két hónapja fáj a fejem .arcüregemben van egy ujbegynyi valami.holnap derül ki hogy ciszta e de az orvos szerint az lesz.6éve volt orrpolipom ami leszakadt és a torkomon jött fel..az orvosok csak meredten álltak..félek:Saz egésztöl.és ha nem ciszta lenne akkor mitöl féjhat afejem folyamatosan szinte mindehol voltam már...de a ciszta eltávolitása arcüregböl fájdalmas valakinek volt már iylen?marad valami heg?:S
2008. aug. 28. 22:45
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem vágják fel, hanem az orron keresztül jutnak be az arcüregbe. Ha ciszta akkor tűvel leszívják a ciszta tartalmát ( mivel a ciszta folyadékkal telt mindig ), utána az egész arcüreget átöblítik. Ha az orrpolipod van benne, az már körülményesebb technikai eljárást követel, de ott is az orrból jutnak fel az arcüregekbe endoszkóppal, aminek van olyan része mely meg tudja fogni a polipot és el lehet távolítani vágások és hegek nélkül.

Nem hiszem hogy altatásban végeznék, maximum bódításban, de lehet hogy teljes ébren. Mindig figyelj az orvos utasításaira, és tedd azt amit mondanak és nem lesz semmi baj.

2008. aug. 29. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Együtt érzek veled, nekem is fájt a fejem több hónapig, ismerem az érzést. :( Két családtagomnak is volt cisztája az arcüregben. Úgy van ahogy az előző válaszoló írta, orron keresztül csinálják és nincs altatás csak bódítás. Azt mondták, nem fájt, csak egy kicsit kellemetlen. Elég hamar túl voltak rajta. Lehet hogy tényleg ettől fáj a fejed. Ha szedsz fogamzásgátlót (ha nő vagy egyáltalán:)) kérdezd meg a dokidat, attól is fájhat esetleg. Gondolom, voltál neurológusnál, fejfájás ambulancián... Reméljük tényleg a cisztától fáj és megoldódik hamar a problémád. Jobbulást!
2008. aug. 31. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Sengaekeb válasza:

Sziasztok, látom ez egy régebbi beszélgetés, de örülnék ha valaki tudna segíteni nekem, egy olyan megbízható orvos elérhetőségében, aki orron keresztül végez ilyen műtéteket, mert a páromnak pénteken lenne egy ilyen műtéte, de ahhoz 3 fogát kiakarják húzni, amit én nagyon nem szertnék, biztos van másik megoldás is.


Köszönöm a segítségeteket előre is

2012. okt. 16. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

No akkor leiron hogy es mint jartak el nálam. Orrot nem bántottak, erzestelenitő, .majd szajpadlas atfúr endószkóp be ciszták eltavolít, arcüreg átöblít(csípett mint az istennyila) és kész. jeget rá majd nyomas haza.

Utolso, nem lehet, parodnak foggyökér maradvany okozza a galibát ? akkor tènyleg kell fogat húzni.

2012. nov. 6. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Nekem sajnos nem tudták kivenni orron keresztül de a szájpadláson át felfúrtak és úgy távolították el a cisztát. Nem altattak csak lekábítottak! Azóta hála égnek nem fáj a fejem!
2013. febr. 8. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!