Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi a legrosszabb, ami történhe...

Mi a legrosszabb, ami történhet azzal, aki nem mos kezet pisilés után?

Figyelt kérdés

2008. aug. 29. 11:14
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Még annyit, hogy egy illemhelyen nyilván nem csak az ülőkén vannak bacik, hanem minden egyéb felületen és a levegőben is. Pl.: kézmosó, kilincs, stb. Ha már el nem kerülhető a velük való találkozás, legalább ne "tegyünk érte", ne fokozzuk a dolgot. Egyébként a nagymamámtól én is úgy tudom, hogy fertőtlenít, meg jó pl a kéz bőrének. Azt meg, hogy steril...hát ugye, igaz hogy méreganyagokat tartalmaz, na de sztem mivel a kiválasztás egy belső környezetben zajlik, amibe senki sem avatkozik bele mesterségesen, így szerintem is sterilnek mondható.Attól függően persze, hogy mennyire egészséges az illető szervezet.
2008. aug. 29. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
25%
Pisilsz, nem mosol kezet, viszed magaddal a bacikat, utána eszel, megeszed a bacikat, belemegy a kajádba stb. Hát további jó sterilizálást, és vitázást erről. Meg jó étvágyat, és jó gusztust. Nem tudom mit kell ezen ennyit vacilálni, hogy jobb ha kezet mosol. De te tudod. Mindenesetre maradjunk annyiban, hogy ALAPVETŐ HIGIÉNIA, AMI SZÁMOMRA MEGKÉRDŐJELEZHETETLEN!!! Ha számodra ez kérdést okoz, akkor EGÉSZSÉGEDRE!!!
2008. aug. 29. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Ezen most kár felháborodnod, senki sem vitatja, hogy kezet kell mosni, olvasd el újra a kérdést, hogy mire vonatkozott.
2008. aug. 29. 22:50
 14/16 anonim válasza:
Én úgy hallottam hogy az egészséges ember vizelete streril. Hogy fertőtlenítő is lenne azt nem annyira hiszem, max olxna szempontból mint ha steril folyadékkal lemosol valamit, akkor azon a dolgon nyilván kevesebb kórokozó maradhat. Ugyanakkor nem tudom nem-e épp táptalajt jelenthet bizonyos kórokozóknak.
2008. aug. 30. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg a vizelet is csak addig steril amég a szervezetben van, ha érentkezik a levegővel akkor már nem lesz steril.
2008. aug. 31. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Én reggel, felkelés után, fél liter langyos citromos víz ivását követően otthon "adok" kis- és nagymintát:-), nyilván ezt alapos zuhanyozás és hajmosás követi. Kábelt idegen helyen nem fektetek, a sárga más kérdés, nyilván próbálom lerázni, majd toalettpapírral törölni a f*rk*m*t. Előtte és utána is mosok kezet, viszont szárítókhoz nem nyúlok, azok baciluskeltetők. Kéztörlő papírral törlök kezet, ugyanis a nedvességben is szaporodik a bacilus, baktérium, vírus. Ha hazamegyek, félperces szappanozás és alapos kézmosás után gyógyszertári alkohollal is lefertőtlenítem a kezem.
2018. febr. 11. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!