Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Balkezes lesz a kis fiam....

Balkezes lesz a kis fiam. Lesz ebből hátránya?

Figyelt kérdés

Én is az vagyok. Nekem szerencsém volt a tanáraimmal. Enyhén jobb kezes is lehetek, mert jobb kezes eszközöket tudok csak használni. képtelen vagyok pl balkezes ollóval vágni. De krumplit pucolni meg csak balkezessel tudok.

Szóval még nem tiszta de valószínű balkezes lesz a kisfiam. S ha mégis jobb kezese lesz,hogyan fogok tudni segíteni neki pl írás tanuláskor? Én nem úgy írok mint a jobb kezesek.


2008. aug. 29. 14:53
1 2
 1/12 anonim válasza:
39%

Az nem valószínű, hogy a gyereked is bal kezes lesz, mert ez nem öröklődik. A bal és jobb kéz előnybe helyezett használatára való hajlam már magzatkorban kialakul, de csak később figyelhető meg, ovodás korban.

Ha mégis balkezes lesz, akkor úgy kell tanítani, hogy azt a kezét használja, ami neki jó. A kombinált használat sem rossz, viszont nem jó a gyereknél azt tanítani, hogy ehet a bal kezével, de írni csak a jobbal szabad.

Egy cikket olvastam: egy anyuka a lányát beiratta iskolába, ahol a gyerek automatikusan a bal kezébe fogta a tollat és úgy is tanult írni. Ezt a család el is fogadta-mert ne legyünk már olyan maradiak, hogy ügyet csinálunk abból, melyik kezével ír a gyerek. Aztán a kislánynál problémák jelentek meg, például a rosszulalvás, nyugtalanság és éjszaka bevizelt az ágyba. A dolog végén kiderült, hogy a nagymama előszeretettel tanítgatta a kislányt, hogy a jobb kezét használja és azzal is tanította írni.

Ha ez megnyugtat, sok ,,nagy ember,, a történelemből és művészettörténetből balkezes volt.

2008. aug. 29. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Igazában nem aggódom. Apukám kétkezes ,húgom és én bal kezesek vagyunk. A kisfiam sok mindent főleg vagy csak bal kézzel csinál. Még nem alakult ki nála teljesen melyik keze lesz a fő. most 4 éves. Nem bántja a bal keze miatt senki. Igazában az izgat ha valamelyik gyerekem másik kezes lesz mint én hogyan fogok segíteni neki úgy, hogy ne keverjem meg. Mert hát én leszek velük többet. hiszen férjem sokat dolgozik. Tudom magamról, hogy kötni pl soha nem tudtam megtanulni,mert nem értem ahogy anyukám mutatja jobb kézzel, nem tudom magamnak átfordítani. Szóval nem akarok ilyen kudarcokat neki:)))
2008. aug. 29. 15:08
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Én emlékszem, hogy én elvileg balkezes voltam. Az óvódában még a legelején észrevettem, hogy én máshogy tartom a kanalat, villát, ceruzát, mint a többiek. Nem akartam, hogy kivételes legyek ezért elkezdtem a másik kezemmel csinálni mindent és jobb kezes lettem, de máig napig van egy-két dolog, amit jobbal és ballal is meg tudok csinálni. De ha valaki erőltetett volna, hogy én akkor is jobb kezes leszek, biztos, hogy nem csináltam volna meg.

Egyébként semmi hátránya nem lesz. Rengeteg "bal kezes" barátom van és némelyik sokkal szebben ír, mint bárki más. :)

2008. aug. 29. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Én balkezes vagyok emléxem régen én magamtól tanultam meg ,h írjam a betűket de nemis kelett segítség és én örülök ,h balkezes vagyok..Igaz én csúnyán írok :))
2008. aug. 29. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Szia!Én bal a lányom jobb kezes írásnál úgy működött,hogy amit nem tudott,azt én leírtam neki szépen lassan formálva a betűket,bal kézzel Ő meg szépen utánnam írta jobbal.Semmilyen problémát nem okozott,nyugi.
2008. aug. 29. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

nem kell aggódnod:)

én balkezes vagyok mióta az eszemet tudom,és nem emlékszem semmi olyanra,hogy ebből hátrányom származott volna,sőt ping-pongnál előny:D

szerintem az írással kapcsolaban sem lesz semmi gond,esetleg ha szükségesnek látod beszélj majd a tanítónénivel,hogy jobban figyeljenek oda rá,de nem szokott különösebb probléma lenni..

és ha már balkézzel fogta meg először a ceruzát,szerintem nem jó erőltetni,hogy tegye át a jobb kezébe..

2008. aug. 29. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én azt tanultam pszichológiából, hogy semmiféleképp nem szabad átnevelni jobbkezességre a gyereket, ha alapból balkezes. De, hogy miért van így már nem emlékszem. Érdekességként, tanítottam egy olyan osztályban, ahol a tanulóknak legalább kétharmada balkezes volt, de semmikpp sem gyengébbek tudásban, és másban sem, mint másik osztályokban.
2008. aug. 29. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Abból lesz baj, ha átszoktatod! Húgom is így járt, iskolában derült ki, hogy nehézségei vannak a tanulással, az orvosok erre vezették vissza!
2008. aug. 29. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:

Szia. Az én kilenc éves fiam balkezes, én jobb kezes vagyok.

Alig egy két éves korában látszott már hogy ő bal kezes lesz, de sosem zavart. Amikor elkezdtünk írni, rajzolni tényleg nehéz volt neki segíteni, de megoldottuk. Az iskolákban már sokkal jobban viszonyulnak ehhez a dolgokhoz a tanárok mint 15 20 évvel ezelőtt. Nem lesz probléma csak hadd hogy azzal írjon és egyen amelyikkel jól esik neki.

2008. aug. 29. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
A balkezesek a jobb agyfélteküket használják túlnyomórészt, míg a jobbkezesek a bal agyfélteküket használják jobban. Emiatt keletkezik zavar, ha a gyereket át akarják a szülők szoktatni, mert az agyfélteke már beállt a magzatkorban, míg az átszoktatással az agy összezavarodik. Sajnos régen ezt nem tudták, elég sok gyereknek okozott ez "szenvedést", mert azt akarták hogy a "szép" kezével írjon. Valaki írta, hogy nem öröklődhet a "kezesség", pedig igen, egy balkezes szülő gyerekének nagyobb a hajlama, hogy ő is balkezes legyen.
2008. aug. 29. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!