Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A mozgásszegény életmód, az...

A mozgásszegény életmód, az állandó ülés és a rendszertelen alvás miatt összemehet az ember gerince?

Figyelt kérdés

A napokban vettem észre, hogy alig érem el a 170 cm-t, míg 2 éve még délután mérve is 171 cm voltam. A délutánt azért emelem ki, mert tudom, hogy az ember felkelés után 1-2 cm-el magasabb, mint este, szóval ezt is belekalkulálva néhány milliméterrel, de egyértelműen összementem. Ez azért is rossz, mert férfiként 23 évesen amúgy is nagyon alacsony vagyok a 170 centimmel és nem szeretném, ha 40 éves koromra 5 centit összemennék, mert így is óriási hátrány ez nekem. Ráadásul enyhe gerincferdülésem és lúdtalpam is van, de a korábban említett problémát inkább azóta tapasztaltam, amióta nagyon sokat tanulok és így nincs időm magammal foglalkozni (sport, normális étkezés).

Az orvosom azt mondta, hogy úszással segíteni lehet a hátfájáson (ami a gerincferdülés miatt van). Ez szép és jó, csak addig sem tapasztaltam egyértelmű javulást, amíg volt időm erre. Ha valaki tudna adni tanácsot, vagy tapasztalatot megosztani, annak nagyon örülnék.



2015. máj. 19. 16:32
 1/3 anonim ***** válasza:

Sajnos igen, a gerincferdülés és a csigolyák közötti porcok kopása miatt az ember összemehet.


Sőt, öreg korra a legtöbb ember összemegy pár centit emiatt.


A rendszeres mozgás azért fontos, mert a hát és a törzs izmainak edzésével egyenesebben tartja a gerincet, nem csúsznak össze a csigolyák, a gerincferdülés javulhat, a kopások csökkennek. Ha egyenesen tartod magad, akkor nyilván magasabbnak látszol, mintha görnyedsz.


Alvás közben a csigolyák közötti porcok rehidratálódnak, tehát reggel ezért magasabb az ember, mint este. Nyilván ha az ember keveset alszik, akkor nincs idő regenerálódásra.


Fontos a megfelelő folyadékbevitel is, és persze az egészséges táplálkozás, hogy a csontok mellett a porcok kopását is minimalizálni lehessen, legyen miből építkeznie a szervezetnek.


Ha sokat kell tanulnod, akkor is óránként tarts 10 perc szünetet, igyál, mozgasd át magad, és szakíts időt a pihenésre is. Aztán ha majd több időd lesz, ismét kezdj el rendszeresen mozogni. Ennél többet nem nagyon tehetsz. Azért ne pánikolj, nem fogsz hirtelen 10 centit összemenni. :-)


Én ülőmunkát végzek, és ezért fájt sokat a hátam. Tapasztalatom szerint már az is sokat segít, ha az ember heti két alkalommal végez nem megerőltető mozgást. pl 30 perc séta, és eztán pár percben átmozgatja a hát izmait. Ezekhez gyakorlatot találsz a neten. Főleg a hosszanti hátizom gyakorlatok váltak be nekem hátfájás ellen. Amikor pl hason fekszel, a kezed tarkón és a mellkasodat fel le emelgeted. Lehet jobbra balra is csinálni. A hasizom átmozgatása is fontos, mert közvetve az is tartja a gerincet.

2015. máj. 19. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
ez így van, sőt más szervek is összemehetnek a sok üléstől, példának okáért a pénisz. tudom ez a fiúknak nem jó hír.
2017. okt. 4. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

az úszás és a földön fekvés nem erősít.

Súlyzós edzés kell szabályosan

2017. okt. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!