Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lehetséges, hogy mániás...

Lehetséges, hogy mániás depressziós vagyok? 19F

Figyelt kérdés

A közeli haverjaim és a volt barátnőm jegyezte meg nemrég, hogy vannak gondok velem. Az exem azt mondta, hogy olyan embert nem lehet szeretni, akinek folyton hangulatingadozása van és depizik állandóan. Haverjaim is szóltak már rám, hogy rengetegszer vagyok padlón, állandóan valami bajom van. Én is tudom magamról, hogy nagyon nagy a hangulatingadozásom, egyik napról a másikra teljesen megváltozik akár, csupa boldogságból átváltok öngyilkos gondolatokra(Amit természetesen nem lennék képes megtenni, túl gyáva vagyok, életösztön.).

Rengetegszer kelek fel úgy, hogy az az első kérdésem, hogy minek? Már egy ideje nem tudok kipihenten felkelni, állandóan alszom el délig minimum, habár felkelek hamar, reggel 8 körül és éjfél fele alszom el. Van amikor 10-12 órát is alszok, van, hogy a 8 sem megy. Általában az életet rossznak látom, nem igazán tudok változtatni a világképemen, ez alakult ki bennem az eddigi évek során, amiben nagy valószínűséggel közrejátszott szülő elvesztése is és az iskolai lelkiterror még 9-10. osztályokban és az emberekből való folytonos kiábrándulás az önzés és határtalan jóra való restség.

Sokszor van bűntudatom apró kis buta dolgok miatt, sokszor jön rám, hogy utálom magam, semmi önbizalmam nincs olykor.

1 éve láttam a Napos oldal című filmet, ma ismét megnéztem és mikor a Pete ült a dokinál és felsorolta, hogy milyen betegségei vannak, közte volt a mániás depressziós és rögtön a fejembe ütött, hogy lehetséges, hogy nekem is van valami közöm ehhez a dologhoz. Aztán utánaolvastam és csak jobban megerősítettek az olvasottak.

Lehetséges ez?


2015. máj. 25. 00:43
 1/6 anonim ***** válasza:

keress fel egy pszichiátert!

[link]

2015. máj. 25. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Borderline is lehet, ezt így nem tudhatjuk és te sem.Keress fel egy pszichiátert és ő majd megállapítja, beszélgetések vagy tesztek alapján.Kérdezd meg hogy milyen tesztet szükséges megcsinálni ahhoz hogy kiderüljön, milyen pszichikai betegségben szenvedsz.De asszem Szondi-teszt is megteszi.
2015. máj. 25. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Van rosszabb. Én most kaptam nem rég idegösszeroppanást.
2015. máj. 25. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

mánia és depresszió nem váltakozik naponta. annak a szakaszai inkább hónapokig tartanak.

ez egyértelműen borderline személyiségzavar, ami hosszú pszichoterápiával gyógyítható leginkább.

2015. máj. 25. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Mivel már nem járok iskolába és amúgy sem volt hozzánk kirendelt pszichológus, így nem tudom, hogy most hol keressek? Beírom googlebe a helyi pszichiátereket, de magamban eléggé tartok az egésztől. Anyámnak biztosan nem mondom el, mert 100%, hogy nem hinné el, hanem azt mondaná, hogy fejezzem be, nincs nekem semmi bajom. A másik pedig az anyagiak, egyedül, 19 évesen hogyan tudnám én ezt finanszírozni? Meg most ezzel változik valamit az életem, ha kiderül? Nem leszek "sárga papíros" vagy valami ilyesmi? Akkor végképp nem is teszek semmit..

Amúgy most olvasok utána ennek a Borderline személyiségzavarnak, magamra ismerek egy-két dologban itt is.

2015. máj. 25. 14:48
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem leszel sárga papíros, ne aggódj, ilyen nincs hogy sárga papíros.Én 2x feküdtem pszichiátrián, nem lett kiállítva semmilyen papír amit minden munkahelyen meg kell mutatnom.Senki az égvilágon meg nem mondja rólam hogy borderline vagyok meg hogy voltam már muszájházban, ha én magam nem említem.Ugyanúgy élem tovább az életemet mintha nem történt volna semmi, persze a nehézségek megvannak.

Keresd fel a közeletekben lévő állami pszichiátert, azért nem kell fizetni.

2015. máj. 25. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!