Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hamarosan el kellene mennem...

Hamarosan el kellene mennem fogorvoshoz, mert ki kell húzatni a szemfogam, de nagyon alacsony a fájdalomküszöböm, lassan egy éve húzom a dolgot, így arra gondoltam, mi lenne, ha bevennék előtte egy Xanaxot? 15/L

Figyelt kérdés
A szüleim azt mondták, ha így félek tőle, egyszer lehet róla szó. Apámnak van egy ismerőse, aki rendszeresen szed, tőle kérne egy szemet arra az alkalomra. Szerintetek ez segítene rajtam valamit? És nem lenne baj, hogy utána még ugye fájdalomcsillapítót is kapnék az ínyembe? Aki tud, írjon, mert fontos.

2015. jún. 1. 18:53
 1/7 anonim ***** válasza:
Az injekciót ha beadja észre se veszed, már kint van. A szüleid ennyire nem értenek hozzá? Egyiküknek sem húztak még fogat?
2015. jún. 1. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De, értenek hozzá, és húztak nekik fogat, de én (néhány múltbéli dolog miatt) még a legkisebb fizikai fájdalomtól is rettegek. Fogat már húztak nekem is, az szörnyű volt, de most ráadásul szemfogat kellene húzni, és állítólag azg a legfájdalmasabb kihúzni...
2015. jún. 1. 19:06
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem kérdezd meg a fogorvost,lehet,akkor injekció sem kell
2015. jún. 2. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szemfogat miért kell kihúzni?

A legerősebb fogról van szó, minden valamire való fogorvos küzd az életben tartásáért...

A Xanaxtól(már ha hat) csak bágyadtabb leszel, a fájdalomérzetedet nem feltétlenül tompítja. Nem 15 évesen kéne ilyeneket bekapkodni, pláne akkor, ha a fogorvosnál van megfelelő érzéstelenítő és azt használni is tudja...bár azok után, hogy egy szemfogat akar kihúzni, sok reményt nem fűzök hozzá.

2015. jún. 4. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Azért kellene kihúzni a szemfogam, mert fogszabályzót kéne kapnom, viszont nagyon rosszul vannak a fogaim, és a fogorvos szerint más megoldás nincs, ki kell húzni mindkét szemfogam.

A Xanax csak egyszeri alkalomra kéne, és nem arra, hogy kevésbé érezzem a fájdalmat, arra ott az injekció, hanem azért lenne rá szükség, mert nagyon félek ettől, és mikor legutóbb egy átlagos fogamat húzták, elsőre konkrétan kirohantam a teremből...és erről a szemfog kihúzásról minden rosszat olvastam már, és a Xanaxtol kicsit legalább megnyugodnák előtte.

2015. jún. 4. 12:29
 6/7 anonim ***** válasza:

Az egy dolog, hogy nem férnek el a fogaid, de akkor sem a szemfogat szokták húzni, hanem a 4-eseket, valamint a bölcsességfogakat(esetedben kiműtik, ha megvannak).

Ne hagyd, hogy a szemfogaidat szedjék ki, azok a legértékesebbek!!! Olvass utána!

2015. jún. 4. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Én nem tudom, nem értek hozzá, de anyukámmal megbeszéltem, hogy keresünk még másik fogorvost, vagy fogorvosokat, akik értenek még a fogszabályzáshoz, és ha mindegyik azt mondja, hogy mindenáron ki kell húzni a szemfogaimat, mert sehogy máshogy nem lehet jó a fogszabályzó, akkor nincs mit tennem.

Amúgy köszönöm az eddigi válaszokat.

2015. jún. 4. 17:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!