Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogy nyeljem le a gyógyszert?...

Hogy nyeljem le a gyógyszert? Sehogy nem megy? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2015. jún. 11. 13:30
 1/3 anonim válasza:
kapd be hirtelen, egy kis vizet vegyél a szádba, fordítsd hátra a fejed, és tartsd úgy két másodpercig, majd nyelj egy nagyot.
2015. jún. 11. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A titok abban van, hogy hagyj helyet a gyógyszer lecsúszásának, úgy hogy minél kevésbé érintkezzen a nyelved hátsó részével és a gégéddel. Amit az első ír, alapból jó lenne, de azoknál az embereknél, akik nem képesek lenyelni a gyógyszert, reflex-szerűen meggátolják a tabletta hátrébb kerülését a nyelvükkel, úgy ,hogy hátra tolják és felhúzzák a nyelvüket, tiltakozva a gyógyszer lenyelése ellen. Ekkor a tabletta feltapad a nyelvre, vagy a szájpadlásra. Valamint nyelésnél is összehúzzák a torkukat, és ha túl is jutott a pirula a nyelv érzékeny részein, egy ingerrel, rossz nyeléssel megint meggátolja a gégében a lejutást.

Arra kell figyelni, hogy a nyelved először is szépen elterüljön a szád alsó részében, utat hagyva a folyadéknak, és csak hagyd, hogy a levigye a tablettát. Képzeld el ,hogy a szád egy csatorna, amiben leözönlik a víz, és ha így teszel, szinte észre sem veszed, hogy egy darab tabletta is van benne. Amikor beiszod a vizet, az ajkaidat formáld amolyan E betűre. Kicsit nyisd szét, hagyj teret a folyadéknak a szádban.

Ezzel még nincs vége, próbáld meg elfelejteni ,hogy ott az a kis karcolós darab izé a folyadék között. gondolj arra ,hogy milyen jó ízűen hörpintesz le egy jó pohár hideg narancslét a nyári melegben: kinyitod a torkod, és hagyod, hogy lefolyjon. Miután szerencsésen túljutott a szer a szádban, ne kapd össze a tokod, mert a baj mindig akkor van, mikor az ember összerántja a torkát. Nyilván ekkor hozzá ér, és ekkor az ember reflex-szerűen fel akarja köhögni. A fej hátra hajtása jó, de csak annyira hajtsd hátra, mint ahogy alapból is kényelmes, amikor jó ízűen iszol. Képzeld el a csatornát, és engedd, hogy lefolyjon. Hidd el pillanatok alatt megvan. Én is sokat kínlódtam ezzel, mire rájöttem, és megtapasztaltam. Nem tanította senki, magam voltam kénytelen rájönni hogyan kell. Másképp nem megy, előbb próbáld ki , figyeld meg, hogy hogyan tartod a szádat, nyelved, torkod amikor jó ízűen iszol meg valamit.

2015. jún. 11. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Második egész jól leírja.


De én mondok mást: rágd össze a p1csába mindet. 40 éves vagyok és mindig összerágtam mindent, amit nem tudtam összerágni (kapszula) annak a tartalmát a nyelvemre sodortam és lenyomtam 1-2 korttyal. Ennyi.

2015. jún. 11. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!