Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ropogok amióta csak élek,...

Ropogok amióta csak élek, mennyire káros ez rám nézve? Van-e megoldás?

Figyelt kérdés
A bokám és gerincem és medence csontál combcsontot körülbelül óránként ropogtatnom kell, késztetés (mint ha korlátozna). A jobb vállam korlátlanul tudnom ropogtatni de persze nem teszem. A csuklóm bármikor ropog körzéskor. Bemelegítésnél minden kiroppan utána rendben tudok mozogni.Feltételezem ez nem teljesen normális. Az orvosom Condrosulf 800 mg felírt nekem, de nem vagyok gyógyszer hívő. Komolyabban sportolnék de nem tudom, hogy elég lenne csupán a mozgás és elmúlik a panaszom vagy tényleg szükséges gyógyszer. 23 éves vagyok jelenleg.

#ízület #csont #ropogás #ízületi panasz
2015. jún. 12. 12:31
 1/3 anonim válasza:
En sportolok. De meg a labujjaimatis ropogtatnom kell, hogy jol erezzem magam. Mi tha egy tehertol szabadulnek meg. A csontkovacs azt mondtq hogy amignem eroltetem hogy a mar pedig ropogjon pl a csuklom addig nem karos. De ha nem akar magatol kiroppanni es en megis feszitem az baj. Szoval en ilyen teren nem aggodom. Jol esik es csinalom. :)
2015. jún. 14. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Azt olvastam a ropogásról, hogy az ízületi folyadékban felgyülemlő gáz áll össze buborékká, és amikor kiropogtatjuk az ízületet, akkor ez a buborék pattan ki, és ez adja a jellegzetes ropogó hangot. Hozzátették, hogy a ropogtatás stimulálja az ízületet, ezért esik jól. Sportolj bátran, de konzultálj sportorvossal.
2015. jún. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm az eddigi válaszokat. További véleményeket is várok. :)
2015. jún. 15. 13:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!