Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Stressz hatására bélgáz és...

Stressz hatására bélgáz és hasmenés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Azzal a problémával fordulok hozzátok, hogy stressz hatására a hirtelen bélgáz képződés miatt fájdalmaim és hasmenésem van. Nagyon régóta fennálló probléma ez nálam.

Volt tükrözésem, elküldtek pszichológushoz is, de nem pszichés okai vannak, egyszerűen a mindennapi stressz "rámegy" a gyomromra, beleimre. Eddig (míg tanultam) olyan nagy problémát nem okozott, reggeli készülődésem mindig a wc-n kezdődött és zárult. Most, hogy elkezdtem dolgozni még nagyobb stressz borult rám. Eleinte elég volt az, hogy itthon, munka előtt a wc "szertartásomat" letudtam, de mostanra már sajnos munkahelyemen is előjön ez.

A legkisebb stressz hatására is előfordul, már akkor is, ha valami olyan jut eszembe ami zavar, megijeszt, dühít, vagy éppen fájó dolog. Ilyenkor ugye a lágy széklettel a bélgáz is távozik, aminek nem kis hangja van. Szörnyen kellemetlen, de a legrosszabb az, hogy a mindennapjaimba "zavar" be. Mit kezdhetnék ezzel? Van erre gyógymód?

A pszichiáter nyugtatót ajánlott, de azzal, hogy azt szedem nem múlik el a mindennapos stressz, hiszen (sajnos) mára már egy alap dolog lett az ember életében. (Határidő, családi gondok, közlekedési stressz stb.)

Valaki hasonló helyzetben?



2015. jún. 19. 13:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Semmiképp ne gyógyszerrel old meg a problémádat! Én is stresszes típusú ember vagyok,bár nem így nyilvánul meg,hanem szívritmuszavarom lett.Természetgyógyász + reflexológus segítségét kértem. Azóta "nyugodt" vagyok.
2015. jún. 19. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Yolo2 ***** válasza:

Keress fel egy pszichológust, aki megtanítja a helyes stresszkezelést, valamint változtass életmódot. Szabadulj meg minél több stresszfaktortól, ha van rá mód válts munkahelyet is.


Jobbulást kívánok!

2015. jún. 19. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ismerem...

A stresszt kell csökkenteni, valahogy, nincs más megoldás. Amit tudsz, kerülj ki, amit nem, attól próbálj elvonatkoztatni. Mondani könnyű persze, de ha gyógyszereket szedsz állandóan, azzal fizikailag is kikezded az emésztőrendszeredet előbb-utóbb.

2015. jún. 19. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mondjuk stressz+fing, egy rohadt jó páros:) Fingassz eggyet és rotty.
2022. febr. 11. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!