Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hátfájás ellen mi a megoldás?...

Hátfájás ellen mi a megoldás? 15 éves lány vagyok, enyhe gerincferdüléssel, néha még most is megfeledkezek a tartásomról és összegörnyedek, de azért már próbálok ügyelni rá.

Figyelt kérdés
Fogok járni úszásra. Nagyon puha ágyon alszom, talán ez is baj lehet, de sajnos nincs más lehetőségem. Esetleg valamilyen gyakorlatok segítenének?

2015. jún. 20. 13:44
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
92%
gyógytorna. később megbánod ha nem mész el most.
2015. jún. 20. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
58%
A korod alapján gondolom, még iskolába jársz. Napi 6-8 órát görnyedsz az iskola padban, utána (ha lelkiismeretesen tanulsz) otthon is leülsz és a tankönyvek felé hajolva tanulsz. Iskolás koromban a túl sok üléstől fájt a hátam és a derekam. Elkezdtem sportolni, többet járni, és amikor csak lehetett, elkerültem az ülést. Azóta nem fáj semmim.
2015. jún. 20. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

1. osztálytól jártam 6.-ig, de semmit sem segített. viszont most megyek gimibe, és ott is kötelező lesz megint. de úgy se fog segíteni semmit, pedig én egyike voltam azon keveseknek, akik rendesen elvégezték a gyakorlatokat, és nem csak bohóckodtak.


sokat gépezek, tehát sokat ülök az asztalnál. ez is baj lehet?

2015. jún. 20. 13:56
 4/18 A kérdező kommentje:
akkor tényleg a sok üléstől lehet. remélem az úszás fog segíteni. meg talán beszerzek egy gimnasztikai labdát, állítólag az is jó
2015. jún. 20. 13:58
 5/18 anonim ***** válasza:

gyógytorna, pilates, úszás


és cseréld le a matracot az ágyadon egy kemény fajtára!

2015. jún. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
nem cserélhető, és ez az ágy sem az enyém, mert béreljük a lakást, tehát a tulajé. és egy matrac van vagy 50 ezer Ft, arra nincs pénz.
2015. jún. 20. 14:30
 7/18 A kérdező kommentje:
a Pilates otthon is végezhető?
2015. jún. 20. 14:32
 8/18 anonim ***** válasza:
Mindenképpen mozogj, csinálj sok hátizom-erősítő gyakorlatot. Ha meg tudod oldani, a számítógépet állva használd, az is megteszi, ha üres dobozokból építesz neki egy tornyot, ez nagyon jót tesz a hátnak (olyan magasságba kellene tenni, hogy ha derékszögben behajlítod a karodat, az alkaroddal egy vonalban legyen az "asztal"). A matracot tényleg jó lenne lecserélni keményebbre, nem kell rá ötvenezret költeni, jóval olcsóbban is lehet használható darabokat találni.
2015. jún. 20. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
de írtam már, hogy nem cserélhető és nem is engednék cserélni. nem a miénk a lakás, így ez az ágy se
2015. jún. 20. 19:30
 10/18 A kérdező kommentje:

van keményebb ágy is a lakásban, de aki használja, az semmi pénzért nem adná nekem oda

állva gépezés se megoldható, mert beépített az íróasztal, és a gép felett van egy polc, az is beépített (és nem a miénk, tehát nem szerelgethetem le), így már nem tudnám hová rakosgatni a dobozokat. akkor csak a sport marad

2015. jún. 20. 19:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!