Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Létezik az ha félek egy...

Létezik az ha félek egy betegségtől sőt már-már rettegek tőle akkor produkálom a tüneteit? Okozat nélkül is akár. Tudom, hogy vannak akik beképzelnek betegségeket de én csak félek. Okozhat a pszihém testi tüneteket?

Figyelt kérdés
2015. jún. 22. 18:49
 1/2 anonim ***** válasza:
2015. jún. 22. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Igen, ezt úgy hívják hogy hipochondria. Beképzeled magadnak a betegséget. Egyszerűen állandóan keresed magadon a betegség jeleit, addig míg meg nem találod... Nálam régebben ez úgy volt, hogy féltem 1-2 betegségtől, utánanéztem, és mivel jobban megismertem, meg is nyugodtam.


Próbáld meg a betegséget másik oldalról megközelíteni. Nézd meg, hogy mitől alakulhat ki, kik azok akik nagyobb eséllyel kapják el. Majd nézd meg ez alapján hogy mekkora esélyed van elkapni. Ja és ne keresd mindenáron a tüneteket, mert általában az szokott lenni a gond, hogy mindenki saját maga orvosát játssza, és amikor felfedez valamit magán, mondjuk viszket a hüvelykujja akkor máris egybeköti egy betegséggel, mert annál is viszketés a tünet. Pedig betegségeket csak tünetegyüttes alapján lehet biztosra megállapítani, néha még így se, azaz több tünet jelentkezésével egyszerre. Szóval nyugi, és éld az életed :)

2015. júl. 17. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!