Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Bevált trükk sírógörcs ellen?

Bevált trükk sírógörcs ellen?

Figyelt kérdés
nem biztos hogy jó témába raktam..nemtudom hova illene igazan.. naszóval az a helyzet hogy a 18 éves tesóm nem először kap sírógörcsöt..ilyenkor visszatartja az ordításaát,nem figyel a légzésére..szeretnék neki segíteni.

2015. júl. 16. 21:36
 1/5 anonim ***** válasza:

Megoldani a problémát? Az lenne az igazi :)

Mikor jön rá a sírás?

2015. júl. 16. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

azt mondja azért szokott sírni,mert ő így vezeti le a feszültséget..de amiről én beszélek az nem sírás volt már..levegőért kapkod,hüppög..válaszolni nem bír..szóval tányleg ilyen roham,görcs szerű. egy idő után persze megnyugszik,de félek hogy egyszer félrenyel.


úgy veszem észre hogy érzelmileg sokkal erősebb vagyok mint ő. bármin képes elsírni magát.

2015. júl. 17. 09:44
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen, így vezeti le a feszültséget. Amikor kitör már nem tudsz mit csinálni. Meg kell előzni. Azon kell változtatnia ami feszültté teszi, emellett általában a sport, az alkotótevékenységek segíteni szoktak. Valami amibe beletemetkezhet és örömet okoz neki. A sírógörcs mellett vannak más tünetek is? Depressziós? Aluszékony? Ha igen, el kellene mennie orvoshoz.
2015. júl. 17. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Engem is érdekelne, mi a fene ez, mert bár én tudom, mi az oka (stressz az egyetem miatt), ugyanakkor engem az is érdekelne, hogy ezt hogy nevezik egyáltalán? Nálam is rendszeresen előfordul, azzal kezdődik, hogy nagyon bánt valami vagy (mint legutóbb) ideges vagyok valami miatt (pl nem tudom kipihenni magam mikor nagyon nagy szükség lenne rá, vizsga előtt vagy vizsgára tanuláskor vagy bármi hasonló). Mikor már nagyon nem bírom, jön a sírás, de aztán olyan jön rám, mint valami roham, és nem tudok normálisan lélegezni, csak kapkodom a levegőt hangosan, zihálok, és folynak a könnyeim, és sikítás jönne de azt vissza akarom tartani, de mégsem tudom és olyan hangokat adok ki, hogy az egésztől maga is megijedek, egyszerűen félelmetes... és ilyen hullámokban tör rám, mikor épp picit megnyugodnék, újra eszembe jut és megint kezdődik elölről. Miközben tart, próbálom erővel visszanyomni vagy lazítani, mindent próbáltam, de hiába... ez eltart rövidebb-hosszabb ideig, néha csak 5 perc (ritka eset) legtöbbször olyan 10-15 perc. Általában akkor ér, ha egyedül vagyok, így a Páromon kívül, aki látta már egy enyhébb lefolyású változatát egy-kétszer (azért voltak ezek enyhébbek, mert Ő ott volt és megnyugtatott amennyire tudott), senkinek fogalma sincs róla hogy velem ez történik időnként... Amikor vége, akkor pedig annyira elfáradok tőle, hogy utána le kell pihennem, mert teljesen kimegy az összes energia belőlem... Szóval így néz ki belülről. És borzalmas...
2016. jan. 14. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 alarist válasza:

Nekem van egy gyakorlatom ami nálam működik, már másnak is ajánlottam és pozitív visszajelzést kaptam az illetőtől. Próbáld naponta csinálni és mindig 5 perccel növeld az időt. A gyakorlat:


● Ülj le egy nyugodt helyen elöszőr csak 5 percig csináld majd napont próbáld növelni (5 perc + naponta)

● Egyenesedj ki

● Figyelj a levegővételedre ki- és belégzés

● Próbálj meg mindent kizárni vagy tereld el a gondolatodat mindenről. Ezt a legjobban úgy tudod megcsinálni, ha a mutató és a középső újjadat a homlokdra illeszted (jobb vagy a bal kezeddel, attól függ, hogy milyen kezes vagy).


○ Az utóbbi szakasz lényege az, hogy ilyenkor a fokusz a homlokdra megy, ezáltal másra nem is nagyon fogsz tudni gondolni.


Remélem, hogy ez a módszer segíteni fog. :)

2016. szept. 30. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!