Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A körmöm mellett gennyes a...

A körmöm mellett gennyes a bőröm és fáj. Betadin éjjel nappal legyen rajta? És hogy tegyem rá?

Figyelt kérdés
Szóval tegnap magassarkúba mászkáltam mindenhova. És gondolom felsértette a bőrt a körmöm, vagy fogalmam nincs. Benőve nincsen. Gennyesedik. Hallottam, hogy a betadin jó rá de, hogy tegyem rá? Ne tekerjek vizes zsepit +ba rá vagy ilyesmi? Elég ha csak rákenem? Illetve milyen időnként szabad kenni?

2015. júl. 19. 19:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
34%
Ha gennyes, paradicsomot tegyél rá.
2015. júl. 19. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Rendben, mennyi ideig kell rajtahagyni?
2015. júl. 19. 19:42
 3/12 anonim ***** válasza:
75%
Ha nyílt seb és gennyesedik, akkor inkább antibiotikumos kenőcs vagy sebhintőpor kéne rá (pl. Tetran). A Betadine fertőtlenítésre jó. Seb van a lábadon és az gennyesedik, vagy a körömágy van megduzzadva, fáj és gennyes? Utóbbi esetben (ha van duzzanat, és nem nyílt sérülés látszik) kend rá a Betadine-t, tekerj rá egy réteg száraz és egy réteg nedves gézt, holnap elég lesz már a száraz is. Napi négyszer-ötször is kenheted rá.
2015. júl. 19. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Igen, a duzzadt változat van sajnos :/ Arra gondoltam, hogy éjszakára rajtahagyom a nedves gézt és a betadint és nappal csak kenegetem
2015. júl. 19. 19:53
 5/12 anonim ***** válasza:
52%
betadin nem fog segíteni, fertőtlenítsd le a seb környékét és tegyél rá tetránt...a paradicsomot meg felejtsd el!
2015. júl. 19. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Pedig ismerősöm bőrgyógyásza is a betadint javasolja.:/
2015. júl. 19. 20:03
 7/12 anonim ***** válasza:
Először fertőtlenítsd le, aztán szórj rá sebhintőport vagy kenj rá Tetran vagy Alsol kenőcsöt, ezek mind antibiotikumok, a nedves dolgokat felejtsd el, nedvességbe szaporodik a baktérium, a sebeket mindig meg kell próbálni szárazon tartani.
2015. júl. 19. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én ilyenkor semmit nem csinálok vele, 2-3 nap alatt el szokott múlni.
2015. júl. 19. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A bőrgyógyászok kenjék a hajukra a diplomájukat. Mivel elég deformált a lábujjam problémám szokott lenni a köröm benövéssel,a mi elég könnyen begyullad. Elmentem a bőrgyógyászatra, bekötözték, írtak antibiotikumot, meg kaptam egy időpontot a sebészetre, 3 hónap múlva. Beszedte, az antibiotikumot kötözgettem a lábujjam, 2 hét után ugyan olyan csúnya volt, már lila meg piros. Elmentem a pedikűröshöz, sitty sutty kivágta a beteg körömdarabot. Igaz úgy fájt hogy majd be szartam, de 3 nap múlva már hatalmas javulást mutatott a dolog.
2015. júl. 19. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem nyílt seb, hanem körömágygyulladás, a párakötés segít abban, hogy beolvadjon, és kiürüljön a genny. A Betadine pedig fertőtleníti.

Kérdező, jó a Betadine, tegyél rá éjszakára nedves gézt és tekerd be még nylonnal vagy más vízhatlan anyaggal. Reggel szedd le, töröld át betadinos gézzel, és úgy kend be újra.

2015. júl. 19. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!