Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért szédülök el, ha valaki...

Miért szédülök el, ha valaki betegségekről vagy valamilyen műtétekről beszél előttem?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem bírom az ilyen történeteket. A családban van olyan ember, aki egészségügyben dolgozik, így minden nap szóba jön ez a téma.

Mit tehetnék, hogy jobban bírjam?

Például a vér szó hallatán kb el tudnék ájulni..


2015. júl. 20. 13:03
 1/5 anonim ***** válasza:

Pszichés dolog, ami vagy elmúlik idővel, vagy nem.

Ezzel nincs semmi gond, ha ennyire nem bírod, akkor ha ilyenről van szó, inkább vonulj félre.

2015. júl. 20. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha családban minden nap előfordul a téma akkor gondolom közeli rokonról van szó.

Amikor van rá lehetőség, akkor beszéld meg a családoddal -akár egyszerre mindenkivel, akár külön-külön, Te ismered őket, hogy jobb- hogy Te ezeket a témákat ennyire nem bírod és szeretnéd, ha nem előtted beszélnének róla.


Ettől persze az alap problémád, a lelki gond nem szűnik meg, de nem kell minden nap ezen stresszelned magadat.


Szakember lehet, hogy tud segíteni ezen a problémádon. Sajnos filmekben, iskolában, munkahelyen, de akár a buszon is hallhatsz ilyen történeteket egész életed végéig bárhol bármikor. Kár lenne végigszenvedni az elkövetkezendő sok évtizedet, ha lehet rajta segíteni. Magadtól valószínűleg nem tudsz tenni semmit.

Ha az alternatív módszerektől nem "riadsz vissza" akkor agykontroll, vagy családállítás. Illetve van még egy módszer, aminek a neve most nem jut eszembe, de ha itt válaszolsz, hogy szeretnéd tudni akkor utánanézek. Ha nem írsz akkor nem töröm magam :D

2015. júl. 20. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Hiába kértem meg őket, mindig szóba jön valami kellemes történet..

Kíváncsi lennék rá, nagyon megköszönném, ha utána néznél!:)

2015. júl. 20. 15:35
 4/5 anonim ***** válasza:

[link]

Erre gondoltam. Youtuben találsz bemutatókat is, nem biztos, hogy kellenek a tanfolyamok. Nemrég találtam rá, eddig csak jót hallottam róla. Én is most akarom használni, csak én nem vagyok egyik napról a másikra belevágós típus ... amin remélem szintén lehet ezzel változtatni :)


A családod meg ezek szerint nem figyel Rád eléggé. Ha jól sejtem, a családi ranglétrán viszonylag alacsony helyen állsz. Tanulj emberi játszmákról, erőszakmentes kommunikációnak olvass utána és legyen tartásod. Merd megkérdezni, hogy miért beszélnek előtted ilyenekről. Ha magyarázkodnak akkor nyert ügyed van, csak annyit kell még kérdezni, hogy szeretnétek, ha rosszul lennék, vagy élvezitek, hogy nekem nem jó? Hisztizni/követelőzni/felelősségre vonni nem érdemes, mert arra simán támadás az emberek reakciója (igen, még a családodé is).

Tudom, nem ez volt a kérdés, de kijött belőlem, mivel én is sokáig szenvedtem az otthoni lelki elnyomással és most sokat foglalkozom személyiségfejlesztéssel - mármint elsősorban a magaméval és tudom, hogy családon belül is nagy változásokat lehet elérni.

Sok sikert mindenhez :)

2015. júl. 20. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!:)
2015. júl. 21. 11:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!