Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Adhatok-e így vért?

Adhatok-e így vért?

Figyelt kérdés
Elmúltam már 18 és a mai napon anyukámmal mennénk vért adni, de már beszívtam 1x és tudom, hogy ezt ott nem fogja kimutatni semmi, de utána kiderülhet? És, ha kiderül és elutasítják a véremet nekem ebből lehet problémám /pl.:rendőrségi/? Lehet kérni, hogy anonim maradjak?

2015. júl. 24. 15:23
 1/6 anonim ***** válasza:
94%
inkább hagyd ki a véradást így, a vérből kiderítik hogy nem "tiszta". lehet belőle simán probléma, mert valakinek ezzel az életét szeretnék megmenteni. legközelebb úgy menj el hogy nem szívsz előtte
2015. júl. 24. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
76%
Mikor volt az? Tegnap vagy 3 éve? Mert azért számít az eltelt idő is
2015. júl. 24. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A véradás előtti orvosi vizsgálaton megkérdezik, hogy használsz-e kábítószert stb. Ilyenkor a te lelkiismeretedre van bízva, hogy mit mondasz, az igazat-e vagy hazudsz. Itt nem rólad van szó, hanem arról (azokról) a beteg ember(ek)ről, akik a te állítólagosan egészséges véredből kapnak majd vérkészítményt. A véren elvégzett vizsgálatokból ugyanis sok mindenre fény derül, de a kábszeres cigaretta elszívására nem. Te tehát ebben az esetben egy másik ember egészségét veszélyezteted (szándékosan !), mivel a véradásra senki nem kényszerít. Vagyis adatni adhatsz, de ne adj !! Olyan emberbe kerülhet a kábszer, akinek a mentális állapotát nem kedvező irányban befolyásolja majd, ami a gyógyulását hátráltatja, megtéveszti a beteg viselkedése az orvosi személyzetet.
2015. júl. 24. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi és gyors válaszokat, ma délkörül volt véletlenül nem írtam oda, hogy ma. bocsi :)

Igazából több dolog miatt is aggódom, ez az első hogy akarok vért adni, csak elfelejtettem, hogy Ancikám ezt mára időzítette.

Szóval, ha már itt tartunk hadd kérdezzem meg hogy, ha hormonális fogamzásgátlót szedek (Lindynette) és jelenleg is szedem és menstruálok, akkor adhatok vért?

És arra nem válaszoltatok hogy anonimságot lehet kérni? Más dolgokat is kipróbáltam már de csak a zözi az ami állandó, de nem szeretném, ha ezek kiderülnének.

Köszönöm a válaszokat, előre is! :*

2015. júl. 24. 16:01
 5/6 anonim ***** válasza:
49%

Nem menstruálsz, megvonásos vérzésed van. És nem, nem ajánlott akkor menni, amikor vérzel.


Lám, már meg is úsztad (és azok is, akik a te véredet kapták volna)!

2015. júl. 24. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ma voltam véradáson, a kérdőíven csak olyan kérdés van, hogy használt-e injektálandó drogot. Gondolom a füvet nem szúrni szoktad. Szerintem nem is feltétlen a drog miatt érdekes a kérdés, hanem mivel érintkezik a tű a véreddel és fertőzést hordozhat.
2015. szept. 3. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!