Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A melegben állandóan felmegy...

A melegben állandóan felmegy a lázam, hogy lehetne megoldani?

Figyelt kérdés
Már 1 hete folyamatos hőemelkedésem van 37,2 körül szokott mozogni a lázam amikor meleg van,, viszont volt hogy lehűlt az idő és abban a 2napban amíg hidegebb volt nem ment fel a lázam egyáltalán viszont nagyon zavar hogy állandóan lázcsillapítót kell szednem meg nem normális szerintem hogy meleg van és lázas leszek tőle ,mit tehetnék hogy ez abbamaradjon?

2015. júl. 29. 17:53
 1/6 Dilettáns döggomba ***** válasza:
100%
37,2-re lázcsillapítót szedsz?! Mi a nyavalyáért? Kicsit gyenge a hőháztartásod, ennyi. Ki akarod készíteni a gyomrod a gyógyszerekkel?
2015. júl. 29. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 István000 válasza:

Ne szedj lázcsillapítót. Ha meghűltél, elmúlik magától. Szedj vitaminokat, meleg leves, teák, pont mint télen.


Talán hülyeséget beszélek, de enyhe napszúrás/hőguta tünete is lehet.

Ilyenkor pár napig sötét szoba, sok folyadék, napi több zuhany...

2015. júl. 29. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
semmi más tünetem nincs csak lázam van ,egyébként azért szedek rá mert az első pár napig hagytam utána meg már felment 38ra:S
2015. júl. 29. 18:05
 4/6 A kérdező kommentje:
A 2.válaszolónak köszönöm:) kipróbálom amiket mondtál
2015. júl. 29. 18:06
 5/6 István000 válasza:

Van jó pár természetes lázcsillapító módszer is, ami segíthet...


Főzött paradicsomlé ivása;

Lábak alvás előtti bebugyolálása hideg vizes törölközőkkel, vagy disznózsírral megkent ruhával...

2015. júl. 29. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
van pár ember akinek magasabb az átlag testhőmérséklete... én 37,5 körül mozgok majdnem mindig... 38,5-nél érzem csak a lázat... Inkább orvos véleményét kérd ki és ne szedd felelőtlenül a gyógyszereket mert ha tényleg baj lesz akkor meg nem fognak hatni
2015. júl. 30. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!