Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni sebes, korpás,...

Mit lehet tenni sebes, korpás, viszkető fejbőr ellen?

Figyelt kérdés
Soha nem volt még ilyen problémám, még csak korpás sem volt a hajam eddig... Mit kell ezzel csinálni? Lehet természetes szerekkel gyógyítani?

2015. aug. 11. 10:52
 1/2 anonim ***** válasza:

Próbáld meg, hogy átváltasz babasamponra, amiben nincsen sok káros anyag, pl. a DM-ben kapható Baby Love. Mikor hajat mosol, akkor keverj a szokásos sampon mennyiséghez 10 csepp grapefruitmag kivonatot, vagy 4-5 csepp teafa illóolajat, utána hígítsd fel vízzel és ezzel mosd ki a hajad. Minimum 3-4 naponta, de azért lehetőleg ne minden nap. (Nem tudom, alapból mennyi időnként mosol, én 4 naponta szoktam általában.) Ha viszket, akkor se kapargasd, mert így saját magad fertőzöd el a fejbőröd. Emellett belülről is érdemes lenne táplálni a fejbőröd, a B-vitaminok jót tesznek a bőrnek.

Ha nem javul a problémád (eltelik pár hét is lehet, mire látod a változást), akkor javaslok elmenni egy jó hajgyógyászhoz. Ha a fővárosban vagy környékén vagy, tudok javasolni egyet, akihez én is járok évek óta (fodrász is), nem a lehúzásra megy, és nekem is rendbetette már a hajam. A fenti hajmosási módszert tőle tanultam, nekem nagyon jót tett, nekem is kisebesedett, korpás volt, viszketett a fejbőröm plusz mellé hullott a hajam is.

2015. aug. 11. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2015. aug. 12. 00:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!