Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Elterelés alatt drogfogyasztás?

Elterelés alatt drogfogyasztás?

Figyelt kérdés

A kérdésem az lenne, hogy ugye az elterelés intézménye a drogfüggőknek lett kitalálva, tehát véleményem szerint nem várhatják el hogy azt valaki egyből letegye.

Ugyanakkor ellentmondó nyilatkozatokat is olvastam.

pl. ezt sem tudtam értelmezni:

"Egy eljárásban csak egyszer választhatod az elterelést, azonban nincs semmilyen korlátja annak, hogy akárhányszor igénybe vehesd, ha a feltételei adottak - bármennyi eljárást is indítanak ellened."


Előre is köszönöm!



2015. aug. 18. 23:22
 1/3 anonim ***** válasza:

Mindenesettre én nagyon nem javasolnám, hogy alatta bármilyen illegális szert fogyaszts, főleg, ha nem vagy függő, akkor nem eshet nehezedre.

Elvileg ott csinálhatnak vizelettesztet, nem?

Ha két éven belül kapnak el az elterelés után, akkor megüthetted a bokádat, de azért börtönbe még nem mész.

A lényeg, hogy legyél ovatósabb.

2015. aug. 19. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

2012. évi C tv. (BTK) Kábszer. birtokláson belül. 180.§.

Röviden, kérsz elterelést (ha saját használatra csekély mennyiségűt...) oké 6 hónap az elterelés, minden faxa. Ha megint elkapnak 2 éven belül (A hatóság tetten érésétől számítva) akkor nem kérhetsz elterelést. Az ügyész meg fog vádolni és irány a bíróság.

2015. aug. 19. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm, A második válaszadótól kérdezném, hogy te a két vév UTÁNI helyzetet vázoltad fel, ami nagyjából tiszta, ilyenkor magas összegű pénzbírságot szoktak kiróni úgy tudom.


De nem is ez érdekel, hanem a 6 hónap alatt, ha fogyazstok akkor mi van?

Köszönöm

2015. aug. 19. 19:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!