Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Alacsony vérnyomásra mi a...

Alacsony vérnyomásra mi a legjobb megoldás?

Figyelt kérdés

Sokszor szédülök, ha felállok a székből vagy felkelek az ágyból. Eléggé idegesítő, sokszor vissza is kell rögtön ülnöm, mert érzem, hogy ájulok. Ha iszom egy kis kávét, segít a helyzeten, de csak rövid időre. Nem akarok gyógyszert szedni...


Egyébként eszem rendesen és vitaminokat is szedek. Esetleg egy jó sport sokat segítene? Kinek mi jött be?


21/L



2015. aug. 24. 18:50
 1/7 anonim ***** válasza:
59%

A kávé a lehetö elgrosszabb megoldás, mert rövid idöre feltornázza a vérnoymást, de utána meg még mélyebbre zuhan vissza.


Ami tényleg segít, az az, ha elkezdesz komolyabban sportolni, akkor ugyanis stabilizálódik a vérnyomásod is.

2015. aug. 24. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És melyiket érdemes elkezdeni? Bármi jó?
2015. aug. 24. 18:55
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Rendszeres sport segít az erek, a szívizomzat és az egész keringés állapotának karbantartásában. A jelenséget nyilván helyi vérnyomásesés okozza.
2015. aug. 24. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
51%

Ha nem kórosan alacsony, akkor nem kell vele semmit sem csinálni.


Nekem 100/60, azt mondta a doki, hogy kicsit alacsony, de nem vészes, még bőven normális. Én is szoktam szédülgetni, de még sosem ájultam el, szóval merem valószínűsíteni, hogy nem is fogok. Nem kell emiatt parázni, inkább örülj neki, hogy nem pont a fordítottjával küzdesz.

2015. aug. 24. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem parázom, inkább kényelmetlen, kellemetlen. Olyan 90-100/50-60 körül szokott lenni.
2015. aug. 24. 19:03
 6/7 anonim válasza:
Nekem is ugyanennyi,100 körüli én citromfü teát hallottam hogy jo alacsony vérnyomásra is,nézz utánna a neten :)
2015. aug. 28. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2015. aug. 28. 10:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!