Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 16 és fél éves fiú vagyok 171...

16 és fél éves fiú vagyok 171 cm. Fogok még nőni? Apám 178cm édesanyám 165cm. Gerincferdülésem is van. Esetleg úszással tudnám akár egy kicsit is "megnyújtani" magam?

Figyelt kérdés
2015. szept. 9. 16:38
 1/4 anonim ***** válasza:

Még van rá esélyed hogy fogsz nőni 2-3 centit, de szerintem 180 fölé nem fogsz menni :D Dehát kitudja. Ismerek én olyat hogy 160-170centisek a szülei ő meg 194.

Úszással nyújtani nem igen fogod magad, viszont a gerincferdülésednek jót tenne. A növés nem egy olyan folyamat amit külsőleg csak úgy lehet siettetni. (Ha komolyabb a gerincferdülés akkor meg szerintem rosszabb ha magasabb vagy, mert a gerinced jobban terhelődik)


Én most 17 vagyok szintén gerincferdüléssel 173 centi. Apa 170 anya 167

2015. szept. 9. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Ismerőseim közül többen is alacsony növésűek voltak, a kortársaikhoz képest 10-20 centivel.


Ma meg már nálam is magasabbak, 180-185 cm, vannak olyanok akiknek késik a növekedési hormon, -a pubertás korba lépéssel-. Sose tudni biztosra, mennyit fogsz még nőni.

2015. szept. 9. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Egy régebbi válasz:

a gyógytestneveléssel és az úszással javulást nem érnek el, kizárólag a romlást lassítják le. Javaslom a Schrott-terápiát egy jó gyógytornász szakembertől. Nézz szét a Gerincakadémia honlapján!

Ajánlom Thomas Hanna Izomkontroll c. könyvét

2015. szept. 9. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Járjál fitness terembe váll, has, hát izom edzésre.

Ez az egyetlen, ami segít, edzés végén nyújtani, mint mindenki, és kész.

Ha nincs izmod, nincs mit nyújtani.

2015. nov. 24. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!