Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 160/90 körüli vérnyomás...

160/90 körüli vérnyomás nagyon sok? Gyógyszerek nélkül levihető?

Figyelt kérdés
Állítólag nincs szervi problémám.Menstruáció idején szokott megugrani és a szivem is vacakol olyankor többnyire.Egyedül a béta blokkolót merem szedni, de már attól is tartok mert állítólag felviheti a koleszterinszintet.Most frontint írt fel a doktor meg tensiomin tablettát, azt mondta ezeket nem kell állandóan szedni, csak ha felmegy a vérnyomás.De ezektől a tablettáktól is félek.A fontinról különösen sok rosszat hallottam nem szívesen mérgezném még ezekkel is magam, viszont a magas vérnyomást is tudom hogy le kéne vinni.Gyógynövényteát iszok, de nem használ.Tehát ez nem állandó magas vérnyomás meg "szívbaj", hanem időszakos.Nagy baj, vagy nem kell aggódni miatta? Mit csináljak? A tensiomin és frontin mennyire lehet veszélyes minimális adagban?pl fél tabletta végszükség esetén?
2015. szept. 10. 20:38
 1/3 A kérdező kommentje:
Amúgy 40 éves nő vagyok, egészséges életmódot élek, bár sokat stresszelek mindenfélék miatt és sajnos keveset alszom mostanában meló miatt.De már ez előtt is voltak ilyen problémák..
2015. szept. 10. 20:40
 2/3 anonim ***** válasza:
A Xanaxot és a Béta blokkolót is nyugodtan vedd be. Gondolom a 0,25-ös Xanaxot írták fel. Próbálj meg ebből a leggyengébből 1/2 szemet bevenni. Nekem is ideg alapon megy fel csak a vérnyomásom és nagyon jó rá. Magas a koleszterined, vagy miért félsz a béta blokkolótól? Szerintem nem viszi fel. A Tenziomin egy elavult vérnyomáscsökkentő, ennél már vannak jobbak is. Nekem allergiás reakciót okozott.
2015. szept. 10. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Tudtommal nem magsas a koleszterinem, csak olvastam valahol hogy a bétablokkolók felvihetik a koleszterint sőt hajlamossá tehetnek szívritmuszavarra.Azóta félek attól is.
2015. szept. 10. 21:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!